Apple’ın yeni TV uygulaması iddialı geliyor

0

apple-tv-2016

Apple, her ne kadar donanımsal olarak televizyon üretmiyor olsa da bu yöndeki izleyicileri önemsemediği anlamına gelmiyor. MacBook etkinliğinde tanıtılan ‘TV’ ismindeki yeni Apple TV uygulaması kullanıcılara derli toplu bir izleme deneyimi vaat ediyor.

TV uygulamasının en büyük özelliklerinden biri Apple’ın lansmanda sık sık kullandığı ‘unified’ yani birleşik anlamına gelen tüm içerikleri tek bir yerde birleştiriyor olması. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde satın aldıkları filmleri, abone oldukları servisleri ve hali hazırdaki kablolu yayın sağlayıcısının içeriklerini tek bir yerden görüntüleyebiliyor.

Apple ID ve şifrenizle kolayca girebildiğiniz TV uygulaması, tamamen sizin için özelleştirilmiş forma ulaşılıyor ve sizin izlediklerinize yönelik öneriler de sunabiliyor. Birden fazla içerik sağlayıcısına üyeliğiniz bulunuyorsa bunları TV uygulamasında birleştirip tek bir şifreyle kullanabiliyorsunuz. iPhone ve iPad’lere de gelecek olan TV uygulamasının ilgi görmesi bekleniyor.

apple-tv

Apple TV’ye Siri tarafında da yenilikler geldi. Artık Siri’ye mevcut canlı yayınlara yönelik sesli komutlar da verilebiliyor. Mesela Siri’ye ‘haberleri izlemek istiyorum’ dediğinizde sizi direkt olarak o saatte haberleri veren bir kanala yönlendiriyor. Ya da ‘ben Galatasaray – Fenerbahçe maçını izlemek istiyorum’ dediğiniz de Siri o maçın hangi kanalda yayınlandığını buluyor ve sizi yönlendiriyor.

Lansmanda Apple TV’nin yeni uygulamalarla daha güçlü olduğunun da altı çizildi. Apple TV için Minecraft da dahil olmak üzere 2000’den fazla oyun geliştirildiği belirtildi. Apple TV daha önemli bir multimedya platformu olma yolunda emin adımlarla devam ediyor.

Cevap bırakın