iPhone SE hangi konularda hangi farklılıkları sunuyor?

0

Apple bugün uzun zamandır beklenen telefonu iPhone SE’yi tanıttı. İçerisinde A13 Bionic ile bizleri karşılayan telefon, 4.7 inç büyüklüğündeki LCD ekranı sayesinde Apple’ın en güçlü telefonu olmayı başardı. Peki diğer iPhone’lardan en büyük farklar neler? Uygun fiyatın arkasındaki sır ne?

Karşınızda Apple’ın en güçlü telefonu

Apple’ın yeni telefonunun en büyük farkı belki de ekran olarak karşımıza çıkıyor. Telefon, diğer modellere göre küçük diyebileceğimiz bir ekran boyutu olan 4.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. A13 Bionic işlemci kullanan modeller olarak karşımıza iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max çıkıyor. Bu modellerin ekranları yüksek ekran/kasa oranlarına sahipler. Ancak Apple’ın yeni telefonu çerçeveli bir ekrana sahip, bu da ekran konusundaki farklardan bir tanesini oluşturuyor.

Telefonun tek kamerası bulunuyor. 12 Megapisel çözünürlüğündeki bu kamera, A13 Bionic’ten aldığı güç ile 6 farklı efekte sahip portre fotoğraflar çekebiliyor. Yeni iPhone 11 modellerine baktığımız zaman geniş açılı kamerayı da yeni nesil iPhone’larda görmeye alışmıştık. Buradaki tek kamera da aradaki en can alıcı farklar arasında kendisine yer ediniyor.

Telefonun benzer noktalarında ise işlemci dışında hızlı şarj olma ve Wi-Fi 6 gibi teknolojiler bulunuyor. Apple’ın en yeni telefonu, ülkemizde de yakın zamanda iPhone 11 serisine göre uygun bir fiyatla karşımıza çıkacak.

Cevap bırakın