Apple’ın AirPods Max’i için ‘düşük güç modu’ açıklaması

0

Apple’ın ilk kulak üstü formda tasarlanan kulaklığı Apple AirPods Max kısa süre önce tanıtılmıştı. Şık bir tasarım ve güçlü performans ile gelen kulaklık, fiyatıyla cep yakacak eleştirilerine maruz kalmıştı.

Bununla birlikte kulaklığın bir kapatma tuşu bulunmuyor. Kılıf kurulumu ile gelen kulaklık eğer kullanılmazsa 2 saat içinde güç tasarrufu moduna girerek kapanıyordu. Apple işte tam da bu konu hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Apple AirPods Max ‘düşük güç modu’

Apple AirPods Max

Apple AirPods Max düşük güç modu hakkında şirketten yapılan açıklamaya göre, kulaklık kılıfına yerleştirilmediği takdirde 5 dakika içinde düşük güç moduna yani tasarruf moduna giriyor. Kulak üstü kulaklık özel kılıfına yerleştirildikten 18 saat sonda Bluetooth ve Bul özellikleri kapanıyor.

Kulaklık hakkında yapılan önemli eleştirilerden birisi de kulaklığı kapatmak için bir düğmenin ya da dokunmatik kontrolün bulunmamasıydı. Kulaklığın daha çabuk şarjının bitmemesi adına Apple’ın geliştirdiği yöntemse, kılıf oluyor. Kulaklık kılıfa koyulduğunda 18 saat içinde kendisini tamamen kapatıyor. Kulaklık bu nokta ultra düşük güç moduna geçiş yapıyor.

Apple’ın tasarımıyla sevilen ancak fiyatıyla üzen kulaklığının özellikleri kısaca şöyle:

Apple’ın ilk kulak üstü kulaklığı AirPods Max, yüksek kaliteli ses, Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri beraberinde getiriyor. AirPods Max; özel akustik tasarım, H1 çip ve gelişmiş yazılımlarla bilişimsel ses özelliğine güç vererek Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf mod ve uzamsal ses olanağı sunan üstün bir dinleme deneyimi sunuyor.

AirPods Max’te derin baslar, hassas orta aralıklar ve net yüksek frekans genişletme sağlayan Apple tasarımında 40 mm dinamik sürücüye güveniliyor. İkili neodimyum halka mıknatıslı motor, maksimum ses düzeyinde bile AirPods Max’in duyulabilir ses aralığının bozulmamasını sağlıyor.

Pil tarafında da iddialı olan kulaklık, Aktif Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri aktifken 20 saate kadar dinleme ve konuşma süresi sunuyor. Kulaklık kullanılmadığı zamanlarda ultra düşük güç moduna geçmesini sağlayan Smart Case ile birlikte geliyor.

Uzay grisi, gümüş rengi, gök mavisi, yeşil ve pembe gibi beş renk seçeneğiyle gelen AirPods Max, tanıtıldığı günden itibaren sipariş verilebiliyor. AirPods Max 15 Aralık Salı gününden itibaren satışta olacak. AirPods Max Türkiye fiyatı 5 bin 699 TL olarak açıklandı.

Cevap bırakın