Apple’ın yeni kampüsünden detaylı görüntüler

0

apple-campus-2-2

Apple, tüketici elektroniği sektörünün en önemli markaları arasında. Şirketin 100 binin üzerinde çalışanı bulunuyor ve idari kadrosundan tasarım ekibine bu uçsuz bucaksız kadro için dev bir kampüs inşa ediliyor. Apple Campus 2 adına sahip tesis, şirketin tüm birimlerinin yanı sıra sosyal tesisler ve geniş açık alanları ile on binlerce çalışana ev sahipliği yapacak.

apple-campus-2

Şimdiye kadar büyük bir sır şeklindeki inşa, kısa süre önce basına yansıyan çok sayıda görselle birlikte önemli sinyaller verdi. Devasa boyutlara sahip Campus 2, yakında hizmete girecek gibi görünüyor…

apple-campus-2-3

Çalışmaları iki yılı aşkın süredir devam eden projenin görselleri Apple’ın çalışanlarıyla paylaştıklarına dayanıyor.

ekran-resmi-2016-12-12-08-51-33

Fotoğraflarda geniş avlular, 8 metreyi bulan sütunlar, camlar, çalışanlar için hazırlanan kafeterya, yemek alanları dikkat çekiyor. Son derece yüksek bir maliyetle inşası süren Apple Campus 2’de ‘cam’ malzeme kullanımın öne çıktığı ise dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor.

Binlerce ağacın dikildiği görülen tesiste giriş koridorlarının özel tasarım dokumalarla kaplı olduğu da öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

apple-campus-2-5

Son rötuşlar üzerinde durulduğu kaydedilen inşaatın 2017 başında bitirilmesi, Apple’ın bu gösterişli yapıya taşınması planlanıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın