Apple’ın yeni iPad’leri hakkında sevindiren gelişme!

0

Cupertino merkezli Apple, yeni ürünlerini tanıtmak için artık gün sayıyor. Firma Eylül ayında yeni iPhone 13 serisi ve birkaç daha ürününü sergilerken, aynı zamanda iPad serisine de yeni bir ürün eklemeyi planlıyor.

Bloomberg sitesinden Mark Gurman, kısa süre önce paylaştığı bir raporda Apple’ın okula dönüş öncesi için bir tablet hazırladığını belirtti. Bu sızıntının ardından ise yeni iPad’ler hakkında başka bir bilgi daha ortaya çıktı.

2022 model iPad’ler, titanyum kasa ile gelebilir

Apple’ın muhtemelen iPhone 13 serisinin yanında tanıtacağı 9. nesil iPad, yalnızca işlemci ve ekran tarafında yükseltmelere sahip olacak. Ayrıca bu tabletin okula dönüş öncesi olduğu için biraz daha bütçe dostu fiyatla gelmesi bekleniyor.

Ancak 2022 yılı için planlanan iPad’ler ise gözle görülür şekilde değişime uğrayacak. İşlemci tarafında geliştirmelere sahip olması beklenen bu tabletler, aynı zamanda dayanıklı bir malzeme titanyum kasa ile donatılacak.

Apple, bu tabletlerinde çelik kasayı terk ederek titanyum gövdeye geçiş yapacak. Daha önce benzer bir durumun iPhone 14 serisinde olacağını duyarken, bu kez ise titanyum gövdenin yeni nesil iPad’lerde geleceği ortaya atıldı.

Titanyum malzeme, çeliğe kıyasla daha sert bir yapıya sahiptir. Çizilmelere karşı da dirençli olan bu malzeme yeni iPad’leri daha dayanıklı hale getirecektir. Ancak kaynaklar, maliyetin de paralel olarak artacağını belirtiyor. Bakalım Apple bu konu hakkında nasıl bir yol izleyecek? Bekleyip görelim.

 

Cevap bırakın