Apple’ın yeni ekran tasarımı nasıl olacak?

0

Apple geçtiğimiz yıl iPhone 6‘dan beri süregelen tasarım anlayışını iPhone X ile değiştirmiş ve iPhone XS serisiyle devam etmişti. Şimdiyse yepyeni bir tasarım anlayışını benimseyeceği, konsept görsellerle ortaya çıktı. Çentiksiz yeni iPhone tasarımı şimdiden etkileyici bir ekran kasa oranına işaret ediyor.

Şu anda birçok şirket, çentiksiz ekranlar yani ekran üzerinde sadece kamera deliği bulunan veya ufak kamera çentiği olan ekran tasarımları üzerinde çalışıyor.

Yeni iPhone tasarımı çentiksiz ekrana işaret ediyor!

Apple ise bu süreçte hızlı bir değişikliğe gitmesinin gerektiğinin farkında. 2016yılında ekranın içinde kamera bileşenlerini delikli bir şekilde barındıracağı bir konsept patenti almıştı. Söz konusu patentte açıklanan yöntemler sayesinde akıllı telefon dünyasında erken davranan şirketlerin çerçevesiz ekranların çıkmasına sebebiyet vermişti.

Hem yapmış olduğu doğru tahminlerle, hem de isabetli sızıntılarıyla tanınan Ice Universe, Apple’ın çentiksiz ekran tasarımına 2020 yılında geçeceğini bildirdi. Bunun sebebi olarak ise Apple’ın yeni iPhone’larda kullandığı Face ID teknolojisi olduğunu iddia ediyor. Çünkü yeni Face ID teknolojisi üzerinde kamera ile birlikte bir dizi sensör bulunuyor ve bunu çentiksiz bir ekranda ufacık bir kamera deliğine sığdırmak kısa sürede mümkün olmayacak.

Apple’ın bu süreçte, bu duruma diğer firmalardan farklı bir çözüm bulacak gibi görünüyor. Yani gelişen süreçte çentiksiz iPhone tasarımı yine akıllı telefon dünyasının tasarım çizgisini tamamen değiştirebilir.

Cevap bırakın