Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürApple’ın yeni araştırması pickleball’un sağlığa yararını öne çıkarıyor

  Apple’ın yeni araştırması pickleball’un sağlığa yararını öne çıkarıyor

  Apple Kalp ve Hareket Çalışması, tenisin ve gün geçtikçe daha fazla popülerlik kazanan pickleball’un genel sağlık üzerindeki yararlarını ortaya koyuyor.

  Apple Kalp ve Hareket Çalışması’nda yer alan araştırmacılar, dünya genelinde en hızlı büyüyen sporlardan biri olan pickleball ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Araştırmacılar, bu yeni sporun uzun bir geçmişe sahip tenise kıyasla ne gibi farklılıkları olduğunu ve genel sağlığı nasıl etkilediğini öğrenmek için verilere başvurdu.
  Apple Watch kullanılarak toplanan en büyük gözleme dayalı pickleball aktivitesi veri kümelerinden birini inceleyen araştırmacılar, pickleball ve tenis antrenmanı verilerinde her iki aktivitenin sağlığa yönelik potansiyel yararlarını öne çıkaran trendler olduğunu belirledi.

  Katılımcıların genellikle uzun süreli pickleball ve tenis antrenmanları yaptığı ve kaydedilen antrenmanlar sırasında en yüksek kalp atış hızının, tahmin edilen maksimum kalp atış hızının ortalama yüzde 70’ine ulaştığı gözlemlendi. Pickleball antrenmanlarının tenis antrenmanlarından biraz daha uzun sürdüğü, tenis antrenmanlarında ise yüksek yoğunluklu kalp atış hızı bölgelerinde geçirilen ortalama sürenin daha uzun olduğu ve daha yüksek bir ortalama en yüksek kalp atış hızına ulaşıldığı tespit edildi.

  Araştırmacılar, pickleball antrenmanlarının sayısının ilk kez tenis antrenmanlarından daha fazla olmasıyla birlikte pickleball antrenmanlarının popülerliğinde istikrarlı bir artış olduğunu da belirledi. Çalışma kapsamında kişi başına kaydedilen en fazla pickleball antrenmanıyla eyaletler arasında birinci sırayı Utah aldı. Araştırmada hem pickleball hem de tenis antrenmanlarının tüm yetişkin yaş grupları arasında popüler olduğu, erkekler arasında ise kadınlara göre daha yüksek popülerlik gösterdiği saptandı.

  Katılımcı davranışının Apple Watch’tan elde edilen aktivite ve sensör verileriyle birlikte gözlemlenmesi, araştırmacıların zaman içinde kalp sağlığını ve mobiliteyi etkileyen faktörler hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı oluyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN