Apple’ın yeni abonelik servisi 25 Mart’ta duyurulabilir

0

Apple News adını alacak olan serviste dergi ve haber abonelikleri sunulması hedefleniyor.

Apple, akıllı telefondan Mac’e birçok kategorideki ürünlerinin yanı sıra son yıllarda çeşitli hizmetleriyle de adından söz ettiren teknoloji şirketleri arasında. Geçtiğimiz yıllarda Apple Music ile ilk kez müzik akışı servisi sunan ve önemli başarılı olan şirket, her ne kadar Spotify gibi rakiplerinin gerisinde kalsa da adından söz ettirmeyi bilmişti. Şimdi ise bir başka abonelik hizmetiyle tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Şirketin, Apple News adını alacak olan serviste dergi ve haber abonelikleri sunmayı hedeflediği kaydediliyor. Şu an için detaylar tam olarak kesinleşmemiş olsa da lansman tarihinin 25 Mart 2019 olduğu biliniyor.

Netflix, Hulu gibi platformların sağladığı ‘dizi-film, vb’ izleme aboneliklerine farklı bir yaklaşımla da olsa benzeyeceği anlaşılan Apple News’ın detayları ilk olarak iOS 12.2 işletim sisteminin hazırlık aşamalarında, beta halinde ortaya çıkmıştı. Bu durum, hizmetin kısa süre sonra sunulacağına dair önemli bir işaret olarak yorumlanmıştı.

Öte yandan Apple’ın Apple Music’in ardından Apple News ile teknoloji dünyasının karşısına çıkacak olması bir diğer beklentiye dair heyecanı artırdı. Apple, kullanıcılarına Netflix benzeri bir TV servisi sunmak istiyor ve bu yöndeki çalışmaların devam ettiği kaydediliyor.

Apple News için fiyatlandırmanın nasıl olacağı hakkında henüz bir takım spekülasyonlar haricinde detay bulunmuyor. Bununla birlikte aylık 50-60 TL aralığında bir üyelik bedeli talep edilebileceği konuşuluyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın