Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple'ın Heyecan Verici Yeni Cihaz ve Uygulamaları

  Apple’ın Heyecan Verici Yeni Cihaz ve Uygulamaları

  Apple, Nisan ayının ortasına geldiğimiz şu günlere kadar, heyecan verici yeni ürünler tanıtmış ve duyurular yapmış durumda. Öncelikle Apple WWDC 2015 etkinliği San Francisco Moscone West’te 8 Haziran’da başlayıp 12 Haziran’da bitecek. Etkinlik 8 Haziran’da canlı olarak yayınlanacak. 

  Apple, bu yılki etkinlikte 100’ün üzerinde oturum düzenleyeceğini duyurdu. Apple’ın Dünya Pazarlama Kıdemli Genel Başkan Yardımcısı Philip Schiller, yaptığı açıklamada: iOS ve OS X ortamları için müthiş yeni teknolojilerin olduğu ve bunların yaratacağı yeni nesil uygulamaları görmeyi sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti. Bu arada ek bir bilgi vermek istiyorum. Eğer son anda bir değişiklik olmaz ise, Apple, 8 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek geliştiriciler forumu Worldwide Developer Conference (WWDC) sırasında, etkinlik alanına selife çubukları ve monopodlarla girmek yasak olacak.

  The Wall Street Journal’ın haberine göre,  Apple, kamera teknolojisi geliştiren İsrailli LinX Computational Imaging şirketini satın altı. Bu satın alma ile Apple’ın bu yıl içinde tanıtımını yapabileceği ve isminin muhtemelen iPhone 6S olacak olan yeni telefonunda, oldukça yenilikçi bir gelişmeye imza atabileceğini düşünüyorum.

  Apple’ın 2015’e yeni ürünler, güncellemeler ve daha önceden tanıttığı akıllı saat’inin satışa sunulması gibi gelişmelerle oldukça hızlı girdiğini söyleyebiliriz.

  Apple, Mart ayı içinde 13 – inch Retina ekranlı MacBook Pro’yu güncelledi.

  13inchmacbookprowithretinadisplay1

  Güncellenmiş Retina ekranlı MacBook Pro’da yeni Force Touch trackpad, beşinci nesil Intel Core işlemciler ve iki kat daha hızlı  ve daha uzun pil ömürlü Intel iris Grafikler 6100 kullanıldı. Apple, bu güncellemeler ile pro müşterilerine çok daha performanslı bir cihaz sunmuş oldu.

  Güncellenen Retina ekranlı 13- inch MacBook Pro’da, 3.1 GHz’ye kadar beşinci nesil Intel Core işlemciler, 3.4 GHz’ye çıkan Turbo Boost hızı, daha hızlı entegre Intel Iris Graphics 6100 ve hızı 1.6 GBps’ye kadar çıkan, iki kat daha hızlı SSD depolama birimi sunmuş oldu. Bunun yanında Retina ekranlı 13 – inch MacBook Pro’nun artık 10 saate kadar çıkan pil ömrü ve 12 saate kadar çıkan iTunes film oynatma özelliği olduğunu da söylemeliyim.

  Apple, yine Mart ayı içinde,11 – inch ve 13 – inch MacBook Air’i de beşinci nesil Intel Core işlemciler, Intel HD Grafikler 6000 ve Thunderbolt 2 ile güncelledi.

  11-13inchupdatedmacbookair12

  13 – inch MacBook Air’e iki kata kadar daha hızlı disk ekleyerek zaten mükemmel olan dizüstü bilgisayarlar performansını daha hızlı hale getirmiş oldu.

  Güncellenen 11- inch ve 13- inch MacBook Air artık 2.2 GHz’ye kadar beşinci nesil Intel Core işlemciler, 3.2 GHz’ye kadar çıkan Turbo Boost hızı, entegre Intel HD Graphics 6000 ve bir önceki neslin iki katı olan 20Gbps’a kadar çıkan Thunderbolt 2’ye sahip. Ayrıca 13 – inch MacBook Air de bir önceki nesle göre iki kata kadar daha hızlı SSD depolama birimi bulunuyor.

  2015macbook12

  Apple 2015’in ilk çeyreği içinde yeni bir MacBook tanıtımı yaptı. Apple CEO’su Tim Cook  düzenlenen Apple Watch etkinliğinde Macbook serisinin son ürününü tanıttı. Diğer Macbook Pro ve Macbook Air’lere kıyasla yeni cihazın adı sadece “Macbook” ve yepyeni bir serinin başlangıcı niteliği taşıyor. Önceki Macbook modellerinden %24 daha hafif olan yeni MacBook, sadece 900 gram.

  apple-watch_2015_new11

  Apple, 10 Nisan tarihinde 9 farklı ülkede akıllı saati Apple Watch’ın ön siparişini yaptı. 24 Nisanda satışı başlıyor olacak. Apple’ın ilk akıllı saat modeli olan Apple Watch, henüz piyasaya sürülmeden sadece ABD’de 1 milyona yakın ön sipariş aldığını söylemeliyim.

  Apple, akıllı saatinin ön siparişinden önce iOS işletim sisteminde güncellemelere gitti. Öncelikle Apple Watch uyumluluğu için iOS 8.2 güncellemesi yapıldı. Ayrıca özellikle ülkemizi de yakında ilgilendiren iOS 8.3 güncellemesinde Türkçe Siri kullanılmaya başlandı.

  iOS 8.3 ile aynı zamanda Mac ortamları için OS X 10.10.3 de yayınlandı. Bu OS-X sürümünde Fotoğraflar uygulaması da bulunmakta. Bu güncellemenin en önemli yeniliklerinden biriside yeni emoji karakterlerini desteklemesi.

  21appletv2015ye

  Son olarak Apple, yeni Apple TV’yi haziran ayında düzenlenecek olan WWDC etkinliğinde tanıtacak. Yeni Apple TV’nin kasasının ince bir tasarıma sahip olacağı ve A8 işlemcisine sahip olacağı söyleniyor. Cihazda App Store servisi de bulunacak. Böylece kullanıcılar farklı uygulamalar yükleyebilecekler. Ayrıca çok konuşulacak bir özellik olarak, yeni Apple TV’de Siri’nin de olacağı söyleniyor.

  Apple’ın heyecan verici ürünlerini keşfetmek için linki takip edebilirsiniz..

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN