Apple’ın başı dertte!

0

appleTeknoloji dünyasına dair gerçeklerden biri de patent ihlalleri hakkında. Sayısız şirketin birbirleri ile ilgili olarak çeşitli konulardaki iddialarını hukuki mecralara taşıdıkları biliniyor. Kuşkusuz zaman zaman gündeme gelen Samsung-Apple patent savaşları, bu alanda en fazla dikkat çekenler arasında. Ancak ismi pek duyulmamış firmalar da patentlerinin ihlal ettiğini öne sürerek Apple gibi yüksek segmentli şirketleri dava edebiliyorlar. İşte bu noktada mahkeme salonlarına taşınan son davanın aktörü Immersion.

Apple-Immersion davası başlıyor

Immersion, dokunmatik teknolojileri alanında faaliyet gösteriyor ve Apple’ın 3D Touch (iPhone 6s ve 6s Plus’taki teknoloji) ile Force Touch’ın (Apple Watch) yanı sıra söz konusu teknolojilere sahip olmayan iPhone 6 ve 6s modellerini de kapsayacak şekilde patentlerinin ihlal edildiğini öne sürüyor. 3 ayrı alanda patent ihlali iddiası bulunan Immerson, Apple’dan tazminat talebinde bulundu bile.

apple-watch

Kim haklı çıkacak?

Söz konusu şirketin haklı olup olmadığı, dava neticesinde ortaya çıkacak ancak Apple’ın başının ağrıma olasılığı yüksek görünüyor. Çünkü Immersion daha önce de başka alanlarda çok sayıda teknoloji şirketinin dava etmiş ve tazminatlar kazanmıştı.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın