Apple’dan yeni şarj cihazı patenti

0

Ekran Resmi 2017-02-03 15.21.38

Apple, ABD Patent ve Marka Ofisi’nden yeni bir patent aldı. Şirketin akıllı saat serisi Apple Watch için alınan patent, yakın zamanda kullanıcılara sunulacak yeni bir şarj etme metoduna işaret ediyor. Buna göre Apple Watch, söz konusu patentin geliştirilmesi sonrasında ortaya çıkacak cihaz ile, kayış kısmı üzerinden şarj edilebilecek. Şarj cihazı, Apple Watch’ın kayışı üzerinde durarak şarj sağlayacak.

Patente dair bilgiler kayışın arkasına takılan cihazın, kablo yoluyla Apple Watch’ı şarj etmesi timeline dayanıyor. Oldukça ilginç bir kullanım şekli sunacağı tahmin edilen olası cihaz, Apple Watch’ın şarj süresinin uzatılmasından ziyade ek bir şarj ünitesi ile birlikte taşınabilmesini esas almışa benziyor. Apple Watch için mobil şarj ünitesi olarak da görülebilen cihaz, yakın gelecekteki ihtiyaçlara dair de önemli fikirler veriyor.

Bu fikrin gerçek bir ürüne dönüşüp dönüşmeyeceği henüz bilinmiyor. Alınan patent, fikrin korunmasına yönelik. Öte yandan bu tür patent hamlelerinin yüksek oranda ‘gerçekleşmediği’ de biliniyor. Bu noktada soru işaretleri yoğun durumda.

Göze çarpan ilginç bir diğer detay da alınan patentteki akıllı saat biçimleri. Daha önce alınan patentlerde Apple Watch’ın direkt olarak tasarımını kullanmaktan kaçınan Apple, bu kez doğrudan akıllı saatinin modellemeleri üzerinden şarj ünitesi hakkkındaki detayları ele almış durumda.

Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz..

Cevap bırakın