Apple’dan yeni Face ID reklamı

0

Apple’ın iPhone X ve sonrası modellerinde yer verdiği yüz okuma teknolojisi Face ID için yeni reklam yayınlandı. Bu reklamda Face ID’nin şifre yerine uygulamalarda kullanılabileceğinden bahsediliyor.

Cupertinolu teknoloji devi, iPhone X ile Face ID’yi hayatımıza kazandırmıştı. True Depth teknolojisi sayesinde yüzde 100 doğruluk sağlayan ve rakiplerinin hala yanına bile yaklaşamadığı Face ID, ilk etapta iPhone’un kilidini açmak için tasarlanmıştı. Ancak gelen iOS güncellemeleri ile Face ID ile uygulamalara şifre konulabiliyor ve internet tarayıcılarındaki şifrelerinize ulaşabiliyordunuz.

Face ID ile uygulamaları şifreleyin!

Apple, iPhone XS modellerinde de yer alan Face ID için yeni reklam yayınladı. Apple’ın yayınladığı reklamda Face ID’nin uygulamalarda şifreleme için kullanılabileceğinden bahsediliyor.

WhatsApp da bu furyaya geçtiğimiz ay katılmış ve uygulamasına Face ID desteğini getirmişti. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde WhatsApp’a giriş yapmak için yüzünüzü okutmanız yeterli oluyor.

Apple Eylül ayında tanıtacağı iPhone 11 modelinde muhtemelen Face ID v2’ye yer verecek. 2. Nesil Face ID’nin telefonu nasıl tutarsanız tutun yüzünüzü okuması bekleniyor. Ayrıca doğal olarak ilk nesilden daha hızlı bir okuma performansı da kullanıcılara sunulacak. Bakalım iPhone 11 ile gelecek olan 2. Nesil Face ID başka farklı özellikler sunacak mı?

Cevap bırakın