Apple’dan yeni ekran patenti

0

Ekran Resmi 2017-02-19 11.28.24

Teknoloji şirketi Apple, yeni bir ekran patenti aldı; çok daha dayanıklı bir yapı sunma temelindeki patent, gelecek dönem iOS cihazlarında kullanılabilir ekranlara işaret ediyor. İşte detaylar…

Apple, inovasyon anlamında öncü markalardan. Tüketici elektroniği şirketi sadece mevcut geliştirme hamleleriyle değil, geleceğe yönelik adımlarıyla da adından sıklıkla söz ettiriyor. Yeni gelişme de bu noktada dikkat değer…

Teknoloji şirketi yeni bir ekran patenti aldı, söz konusu patentin öne çıkan özelliği ise kırılmaya karşı dayanıklılık şeklinde. Ayrıca ekranın üzerindeki arızaların da tespitinin önünü açıyor.

Karşılıklı sensörlerle donatılan cam, bu sayede darbe sonrası defarmasyonu algılayıp kılcal çatlakların derinliği, boyutu gibi verileri sunabilme iddiasında. Bu sayede genel olarak teknik servis sürelerinin kısaltılması hedeflenirken oldukça farklı bir bakış açısının da gündeme gelebileceği görülüyor.

Öte yandan geliştirilen patentin sonraki akıllı telefon modeli iPhone 8’de kullanılması düşük bir olasılık durumunda. 2018 yılı ise patentin iPhone veya diğer mobil cihazlarda görülebileceği tarih olabilir. Teknoloji şirketlerinin aldıkları her patenti uygulamaya koymadıklarını da hatırlatmakta fayda var.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın