Apple’dan sürpriz hamle!

0

Apple, yetkili teknik servislere, içi açılmış ve hatta donanımsal parçaları yan sanayi ürünler ile değiştirilmiş olan iPhone’ları tamir etme yetkisi verdi.

Apple, yetkili teknik servislerine göndermiş olduğu kılavuzlar ile için açılıp 3. Parti batarya veya donanım ile değişim yapılmış iPhone’ları tamir etme yetkisi verdi.

Cupertinolu teknoloji devi, teknik servis konusunda oldukça titiz davranıyordu. İçi açılmış ve donanım parçaları 3. parti yani yan sanayi ürünler ile değiştirilmiş olan iPhone’ların tamirini yapmayan Apple, bu kararından geri adım atmaya hazırlanıyor.

Apple, yetkili teknik servislerine göndermiş olduğu kılavuzda, içi açılmış ve hatta donanımsal parçaları yan sanayi ürünler ile değiştirilmiş olan iPhone’ları tamir etme yetkisini resmen vermeye başladı.

Apple teknik servisi artık daha esnek

Eskiyen iPhone modellerinde çoğunlukla bataryanın sorun çıkarma sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar yüzde 20’de telefonun kapanmasından şikayet edip bazen yan sanayi bataryalar ile değişim yapabiliyor. Ancak bu işlem bir hayli sağlıksız. 3. parti bataryaların hücreleri ve akım koruma sistemleri kaliteli olmadığı zaman iPhone’un anakartına zarar verebiliyor. Apple, buna rağmen artık bataryası değişmiş iPhone’ları bile tamir etme kararı aldı.

Tabii tahmin edebileceğiniz gibi bu tamir ücretsiz olarak gerçekleştirilmeyecek. iPhone’un içi teknik servis dışında açıldığı için cihaz otomatik olarak garanti dışı kalıyor. Bu yüzden çıkacak olan masrafı cebinizden karşılamak zorundasınız.

Cevap bırakın