Apple’dan ‘siyah kalp’ hamlesi

0

ios-10-2

Tüketici elektroniği şirketi Apple; iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için sunduğu en son işletim sistemi güncellemesini kısa süre önce yayınladı. iOS 10.2 koduyla sunulan güncellemenin en çok dikkat çeken yeniliklerinden biri eklenen yeni emoji oldu…

iOS kullanıcıları, güncellemeyi yükledikten sonra klavyelerinde beliren ‘siyah kalp’ şeklindeki yeni emojiyi hemen fark ettiler. Sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olan emoji, 2016 yılının muhtemelen son iOS güncellemesine damgasını vurdu.

Ölüm, kader ve kara mizah anlamı taşıdığı kaydedilen (Emojipedia’ya göre) siyah kalp, oldukça kötü olaylara sahne olan 2016’nın adeta simgelerinden biri olmaya aday. Bu yöndeki görüşler ise Apple’ın, karanlık olaylarla dolu 2016’ya adeta işaret etmek için söz konusu eklemeyi yaptığı yönünde.

Daha önce Android işletim sistemli aygıtların yanı sıra Gmail gibi platformlarda da siyah kalp emojisi bulunuyordu. Aşağıda bazı platformlardaki siyah kalp emojilerini görebilirsiniz. Dolayısıyla Apple, kendi mobil işletim sisteminin klavyesindeki bir eksikliği daha gidermiş oldu.Aşağıda bazı platformlardaki siyah kalp emojileri görülebilir.

20d8c0ed8e7273b03c866f3921fe1f6d77066ce7Kullanıcılar açısından ise yeni iOS sürümü sonrasında kırık kalp gibi hali hazırdaki emojiler yerine kullanabilecekleri yeni bir emojinin söz konusu olduğunu belirtmek mümkün.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın