Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple'dan sevindiren batarya değişimi hamlesi!

  Apple’dan sevindiren batarya değişimi hamlesi!

  Son günlerde servisler tarafında yaptığı indirimlerle konuşulan Apple, şimdi de çoğu kullanıcı için oldukça güzel bir haberle karşımızda.

  Apple, garanti kapsamında telefonunu onarım yaptırmak isteyenler için bu zamana kadar bazı şartları istiyordu ancak yeni gelişmeyle beraber  yıllardır uyguladığı kurallardan vazgeçmiş gözüküyor.

  Apple batarya değişimi için değişikliğe gitti!

  iPhone’u onarım için servise götürdüğünüzde, garanti kapsamında ücretsiz onarılabilmesi için aranan şartlardan bir tanesi de telefona o zamana kadar herhangi bir onarım veya parça değişimi müdehalesinde bulunulmamasıydı. Ancak Apple bu şartlardan vazgeçmiş gibi görünüyor ve şirket değiştirdiği politikayla beraber bir devir kapatmaya hazırlanıyor.

  Değişiklikle birlikte, iPhone’un bataryası yetkili servis dışında orijinal olmayan bir batarya ile değiştirilmiş olsa bile iPhone garanti dışı kalmayacak. Yani yetkili servis dışında gerçekleştirilen batarya değişim işlemi, sizin garantinizi etkileyemecek.

  Yani yetki dışı bir batarya değişim işlemi, sizin cihazınıza zarar verdiğinde Applecihazınızı garanti kapsamında değerlendirip ücretsiz onarım hizmeti vermeyecek.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN