Apple’dan güvenlik araştırmacılarına özel iPhone

0

Gelen bilgilere göre bu iPhone modelinde bazı kısıtlamalara kaldırılarak araştırmacıların cihazın kodlarına erişmesine izin verilecek…

Apple’ın güvenlik araştırma personelleri, cihazlardaki olası güvenlik açıklarını tespit ederek, tespit edilen bu açıkları kapatmaya yardımcı olmak için oluşturulan büyük bir programın parçası olarak görevlendiriliyorlar. Son gelen haberlere göre şirket, söz konusu çalışanlarına özelleştirilmiş iPhone sağlayacak.

Forbes’un yayınlamış olduğu raporda, Apple’ın Black Hat güvenlik etkinliğinde bu konuyla alakalı bir duyuru yapması beklendiği belirtiliyor. Aynı zamanda bu tür bir uygulamanın üç yıl önce açıklanmasına rağmen şimdiye devreye alınmadığı konusuna dikkat çekiyor. Araştırma görevlilerine özel olarak dağıtılacak olan bu özel modelde, standart kullanıcılara sağlanan modellerden farklı yetkilere sahip olacağı da gelen haberler arasında.

Gelen bilgilere göre bu iPhone modelinde bazı kısıtlamalara kaldırılarak araştırmacıların cihazın kodlarına erişmesine izin verilecek. Aynı zamanda herhangi bir güvenlik açığı olasılığına karşın rahat inceleme yapabilmeleri için işlemci faaliyetlerini askıya alabilme gibi yetkiler de yine bu modellerin bir özelliği olacağı söylentiler arasında.

Apple’ın bu uygulama sayesinde mevcut güvenlik açıklarının çok daha hızlı önüne geçmeyi hedeflediğini söyleyebiliriz.

Cevap bırakın