Apple’dan geliştiricilere yeni araçlar

0

Xcode Cloud ile geliştiriciler uygulamalarını daha da hızlı üretebilecek ve yeni App Store özellikleriyle daha fazla kullanıcıya ulaşabilecekle.

Apple, geliştiricilerin daha ilgi çekici uygulama deneyimleri yaratmalarına yardımcı olmak ve yüksek kaliteli uygulamalar üretmeyi daha da kolaylaştırmak için geliştirdiği yeni araçları ve teknolojileri duyurdu. Bu kapsamda Xcode Cloud, bireysel geliştiricilerin ve ekiplerin daha üretken olabilmeleri ve kullanıcılarına mükemmel uygulamalar sunabilmelerini sağlamak amacıyla, güçlü bulut hizmetlerini kullanarak uygulamaları üretmek, test etmek ve dağıtmak için gereken çok sayıda görevi ve aracı bir araya getiriyor.

Diğer yandan Uygulama İçi Etkinlikler ve Özel Ürün Sayfaları’yla, App Store geliştiricilere uygulamalarını tanıtmaları ve kullanıcılarla bağlantı kurmaları için yepyeni yollar sağlıyor. Swift uygulaması dilin içine yerleştirilmiş eşzamanlılık desteğiyle büyük bir ilerleme kaydediyor ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri uygulamalarda veya web üzerinde etkileyici içerikler oluşturmayı hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

“Geliştirici topluluğumuza, daha da ilgi çekici ve yüksek kaliteli uygulamalar geliştirmelerine yardım etmek amacıyla güçlü yeni araçlar ve teknolojiler sağladığımız ve kullanıcılarıyla App Store aracılığıyla yepyeni yollarla etkileşimde olduğumuz için heyecan duyuyoruz,” diyen Apple’ın Global Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott sözlerini şöyle sürdürdü: “Xcode Cloud’un güçlü araç seti, Swift programlama dilindeki sürekli yenilikler, çok çeşitli yeni API’lar ve kullanıcılara ulaşmanın daha da fazla yoluyla, Apple’ın platformları bugün hiç olmadıkları kadar güçlü.”

Cevap bırakın