Apple’da tasarımın başındaki isim artık Jeff Williams

0

Apple Baş İşletme Görevlisi Jeff Williams, Apple’ın donanım ve yazılım tasarım ekibinin yönetimini devralacak.

Apple geçtiğimiz haftalarda Jony Ive’nin bu yılın sonlarında kendi bağımsız tasarım şirketini kurmak için şirketten ayrılacağını açıklamıştı. Ive’nin yerine, Apple Baş İşletme Görevlisi Jeff Williams’ın Apple’da donanım ve yazılım tasarım ekibinin yönetimini devralacağı açıklandı. The Wall Street Journal geçtiğimiz haftaki yazısında Williams’ın gelişen rolüne ışık tutuldu.
Söz konusu makaleden bahsedeceğiz…

Apple geçen hafta açıklamasını yaptığında, Williams’a tasarım sorumluluğu verme kararı konusunda şüpheler vardı. Basın açıklamasında Apple, Williams’ın Apple Watch’un gelişiminde büyük rol oynadığına dikkat çekildi.

Apple’da ürün gelişiminde Tim Cook’dan daha fazla yer aldı…

The Wall Street Journal bu haftaki raporunda, Williams’ın ürün geliştirme sürecinde şirketin CEO’su Tim Cook’tan daha görünür olduğunu açıklıyor:

“Apple değil fakat Jeff Williams ile birlikte çalışan kişiler, ürün geliştirme sürecinde Tim Cook’dan daha görünür olduğunu söylüyor. Williams’ın, ürünlerin görünüm ve hissine ilgi gösterdiğini söylüyorlar ve Apple Watch’un iPhone’a bağlı modaya uygun ve fitness odaklı bir ürün olmasını, kablosuz bağlantı ve diğer sağlık özelliklerine sahip olmasını sağladığını belirtiyorlar.”

Williams’a ek olarak, Evans Hankey, Apple’ın endüstriyel tasarım başkan yardımcısı, Alan Dye ise insan arayüz tasarım bölümünün başkan yardımcısı olarak hizmet veriyor. İkili Williams’a rapor verecek. Apple ayrıca Operasyon Kıdemli Başkan Yardımcılığına da Sabih Khan’ı getirdi.

Cevap bırakın