Apple’da geliştiricilere beklenen izin verildi

0

 

Geliştiricilere izin verildi, artık abonelikler Aile Paylaşımı üzerinden paylaşılabilecek. İşte detaylar…

Yaptığınız bir uygulama içi satın alım işlemini diğer aile bireyleriyle paylaşabilmek istiyosanız, artık bunu gerçekleştirebilirsiniz. Apple, aboneliklerin ve tek seferlik uygulama içi satın alımların artık aile bireyleri arasında paylaşılabileceğini duyurdu.

Oyun içindeki paralar gibi bir tüketilebilir öğe satın alırsanız, bunları kullanabilen tek kişi siz oluyorsunuz, fakat bir uygulamanın reklamsız veya profesyonel bir sürümünün kilidini açarsanız, bunu yeni Aile Paylaşımı uygulaması üzerinden aile bireyleriyle de paylaşabilirsiniz.

Ailede abonelikleri satın alan kişi sizseniz, Ayarlar‘a giderek en üstte bulunan adınıza tıklayarak aboneliklerden hangilerinin paylaşma seçeneğine sahip olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Hesap sayfasında bulunan Abonelikler seçeneğine dokunun. Ekranın üst kısmında Yeni Abonelikleri Paylaş başlıklı bir ayar vardır. Bunu özelliği açtığınızda, aile üyelerinize kaydolduğunuz tüm uygulama içi aboneliklere otomatik olarak erişim vermiş oluyorsunuz.

Bunun alt kısmında ise mevcut aboneliklerinizin listesini göreceksiniz. Bunlardan birine tıklamak sizi Aboneliği Düzenle ekranına götürür. Burada, geliştirici abonelik paylaşımına izin verdiyse, Aile ile Paylaş seçeneğini görürsünüz. Bu seçeneği aktif etmek, ailenize aboneliği kendileri satın almış gibi erişim sağlayacaktır.

Eğer favori uygulamalarınız henüz abonelik paylaşımını desteklemiyorsa, belirli aralıklarla Abonelik ekranını tekrar kontrol etmenizde yarar var. Kullanıcıların, aboneliklerinden biri Aile Paylaşımı için uygun hâle geldiğinde bildirim aldıklarına dair söylentiler de var.

 

Cevap bırakın