AppleCar ile ilgili sürpriz iddia!

0

Spekülasyonlara göre Apple’ın Hyundai ve Kia ile yaptğı AppleCar görüşmeleri iptal edildi. İşte ilk detaylar…

Apple’ın otomobil projesi AppleCar’ın üretimiyle ilgili bir süredir Güney Koreli Hyundai ve alt markası Kia ile görüşmeler yaptığı söyleniyordu. Ancak yeni iddialara göre Hyundai tarafından gelen olumsuz gelişmeler sonucunda görüşmeler kesildi.

Günümüzde otomobiller birer taşıt oldukları kadar akıllı teknolojik ürünler olarak da piyasada yer alıyor. Özellikle Tesla ile başlayan elektrikli ve akıllı otomobil furyası, geleceğin otomobilleri olarak görülüyor ve bu da teknoloji markalarını otomobil dünyasında yer bulmaya itiyor.

Teknoloji şirketi Apple da 2030 yılından önce tanıtımını gerçekleştirmek istediği AppleCar’ın üretim ve tasarım süreciyle ilgili Hyundai ve Kia markalarıyla görüşme halindeydi. Öyle ki, özellikle Güney Kore ve Amerika merkezli otomotiv ve teknoloji sitelerinde Apple ve Hyundai Motors’un yaptığı görüşmeler sürekli haber oluyordu. Ancak Bloomberg’de yer alan habere göre görüşmeler Hyundai tarafında gerçekleşen gizlilik ihlalleri nedeniyle Apple tarafından durduruldu.

Habere göre Apple, otomobilin tasarım sürecini gizli tutmak istiyor. Ancak Hyundai Motors’un AppleCar ile ilgili görüşmeler yapıldığını kamuoyuyla paylaşması ve yapılan görüşmelerin birçok haber sitesinde yer alması sonrasında Apple, Hyundai ve Kia ile görüşmeleri kesmiş durumda.

Apple ile Hyundai Motors arasında görüşmelerin tekrar başlayıp başlamayacağı bilinmiyor ancak Apple’nin diğer otomobil markalarıyla görüşmelerine devam edeceği ve AppleCar için mutlaka bir otomotiv üreticisiyle ortaklık kuracağı tahmin ediliyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın