Apple’ın yeni Face ID’si maske takarken de çalışacak

0

Apple yeni nesil Face ID teknolojisi için bir patent aldı. PatentlyApple tarafından ortaya çıkartılan yeni patent, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylandı. Apple’ın sevilen güvenlik sistemlerinden birisi olan Face ID, yepyeni bir forma kavuşabilir.

Apple yeni nesil Face ID teknolojisi ilerleyen dönemde geliyor

Apple’ın geliştirdiği teknolojilerde tercih ettiği sadelik dikkatlerden kaçmazken, Face ID’nin kimlik doğrulama yöntemi geliştirilecek. Bu yeni patente göre kimlik doğrulama için yüzün ısı haritalandırılması yapılacak. Kullanıcıyı tanımak için yüzündeki ısı bölgelerini tespit eden sisteme dayanan bu patent, Face ID teknolojisinin geleceği son noktayı temsil ediyor.

Apple yeni nesil Face ID-00

Koronavirüs sebebiyle Apple’ın çok sevilen ve hızlı olan Face ID teknolojisi maskelerle beraber çuvallamıştı. iPhone X’ten beri Face ID kullanan Apple, kullanıcıları bir yazılım güncellemesiyle direkt şifre ekranına yönlendirmeyi sağlamıştı. Şimdi ise bu yeni yüzün ısı haritasını çıkartan yöntem ile kullanıcılar gözlük, maske ve yüze gelen saç gibi durumlarda Face ID’yi kullanabilecek.

Kullanıcının göz, burun ve ağız bölgesindeki ısıyı belirleyen bu yeni sistem, yüzün farklı bölgelerini algılama sistemine dayanıyor. Benzersiz bir imzaya dönüşen yeni nesil Face ID ilerleyen süreçte daha detaylı olarak karşımıza çıkacak.

Cevap bırakın