Apple yeni Mac’leri 27 Ekim’de tanıtıyor

0

ekran-resmi-2016-10-20-15-46-02

Apple’ın yeni nesil Mac modeller için tarih belli oldu. İşte detaylar…

Apple, kendi web sitesinde yayınladığı açıklamada 27 Ekim 2016 tarihinde bir etkinlik düzenleneceğini duyurdu. ‘Yine merhaba’ yazısı ve Apple logosu şeklindeki duyuru, şirketin Mac modellerinde açılışta yazan ‘Merhaba’ yazısına referans olarak görülebilir. Şimdilik kesin olmamakla birlikte görüş bu yönde.

Apple, büyük olasılıkla 27 Ekim tarihinde uzun süredir beklenen yeni Mac modellerini lanse edecek. Tanıtımı muhtemel 2016 MacBook Pro için tasarımsal anlamda da bir dizi güncellemenin söz konusu olabileceği yönünde raporlar kamuoyuna yansımıştı. Dokunmatik özelliklerin entegre olacağı bir ön panel, güç düğmesinin parmak izi okuyucusu işlevi de görmesi, USB 3.0 yerine sadece USB Type-C portunun sunulması gibi bir dizi özelliğin, tanıtılacak modelde görülmesinin beklendiğini belirtelim.

mac

Yeni iMac ve iPad modelleri de gelecek mi?

Diğer yandan MacBook Pro haricinde başka yeni ürünlerin de tanıtımı bekleniyor. Yeni bir iMac ile 11 inçlik yeni nesil MacBook Air beklentisi yüksek. Ayrıca daha düşük bir olasılık olmakla birlikte Apple’ın yeni iPad modelleri de tanıtabileceği konuşuluyor. Nihai model ve haberler ise 27 Ekim tarihinde günyüzüne çıkacak.

Gelişmeleri ve yenilikleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

NOT: Üstteki görsel temsilidir. 

Cevap bırakın