Apple, yeni M2 çipe sahip MacBook Air’i tanıttı

0
M2 çip; 24 GB hızlı birleşik bellek, ProRes hızlandırma ve 20 saate kadar pil ömrü gibi özelliklerle 13 inç MacBook Pro’ya da geliyor….
Apple, tamamen yeniden tasarlanmış MacBook Air ve güncellenmiş 13-inch MacBook Pro modellerini tanıttı. Gücünü yeni M2 çipten alan bu model, M1 çipin sunduğu çığır açan performansı ve özellikleri daha da ileri götürüyor. Yepyeni ince tasarımı ve sunduğu daha da yüksek performansıyla MacBook Air, daha geniş bir 13.6 inç Liquid Retina ekrana, 1080p FaceTime HD kameraya, dört hoparlörlü ses sistemine, 18 saate kadar pil ömrüne ve MagSafe ile şarj özelliğine de sahip. MacBook Air şimdi gümüş, uzay grisi, gece yarısı ve yıldız ışığı olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Dünyanın en çok satan ikinci dizüstü bilgisayarı olan 13 inç MacBook Pro’ya da eklenen

M2 çip, iddialı bir performans, 24 GB’a kadar birleşik bellek, ProRes hızlandırma ve 20 saate kadar pil ömrü gibi özellikleri kompakt bir tasarımla buluşturuyor. Yeni MacBook Air ve güncellenen 13 inç MacBook Pro; M1 Pro ve M1 Max çipe sahip daha da güçlü 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerinin yanındaki yerini alarak Apple açıklamasına göre şimdiye kadar sunulan en güçlü Mac dizüstü bilgisayar serisini mükemmel şekilde tamamlıyor. Her iki dizüstü bilgisayar da gelecek ay satışa sunulacak.

“Yeni M2 çipimizi dünyanın en popüler iki dizüstü bilgisayarı olan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “M2 çipi temel alarak bütünüyle yeniden tasarlanan ve göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan MacBook Air, daha büyük ekranı, daha güçlü kamerası ve tüm gün süren pil ömrüyle daha ince, daha hafif ve daha hızlı. Bu performansı ve özellikleri bir araya getiren, fansız tasarıma sahip böylesine ince ve hafif bir dizüstü bilgisayarı, yalnızca Apple çip ile oluşturabilirsiniz. M2 çip, 13 inç MacBook Pro’da da yerini alıyor. İnanılmaz bir performans sağlayan bu çip, sahip olduğu ProRes hızlandırma, 24 GB’a kadar bellek ve 20 saate kadar pil ömrü özellikleriyle en kolay taşınan profesyonel dizüstü bilgisayarımızı daha da mükemmelleştiriyor.”

 

Cevap bırakın