Apple yeni kulaklık için patent aldı! İşte detaylar…

0

Son zamanlarda yeni ürünlerini bir bir tanıtan Apple, şimdi de yeni kulaklık modeli için patent başvurusunda bulundu. Ortaya çıkan patentte bir çok farklı özelliğin ön planda bulunması, teknolojiseverleri heyecanlandırdı. İşte Apple’ın yeni kulaklık patenti!

Apple yeni kulaklık için patent aldı!

ABD Patent Ofisi tarafından yayımlanan bu patent, Apple’ın yeni kulaklıklarındayer alacağı söylenen bir teknolojiyi gözler önüne seriyor. Kullanıcıların seslerini tanımlayamaya ve karışan ses sinyallerini çözmeye odaklanan bu sistem aynı zamanda sesli ve sessiz komutları da kapsıyor.

Bunların yanı sıra  yeni eklenecek sensörler sayesinde bir mikrofondan alınan seslerin de biyolojik kimlik doğrulaması için kullanılabileceği yazıyor.

Sessiz komutlardan kasıt ise şu oluyor: Bu sensör sayesinde cihaz kullanıcı konuşmasa bile çene ve dilde oluşan hareketi algılayabiliyor. Bu sayede olası komutları ses olmadan da algılamayı sağlıyor. Yayımlanan görüntülerden birisinde Apple imzalı AR/VR başlığı görülüyor. Söz konusu patent ise PatentlyApple aracılığı ile kullanıcılara ulaşıyor.

PatentlyApple tarafından yayımlanan rapora göre, kulaklık kullanıcının hem sesli komutlarını hem de sessiz hareketlerini algılayabilen sensörlere sahip olacak. Yeni patent, kullanıcıların seslerinin depolanması ve ilerleyen süreçte kullanıcılarla cihazların daha iyi etkileşim kurmasını sağlayacak deniyor.

Cevap bırakın