Apple yeni iPad Pro’yu tanıttı

0

Apple, LiDAR Tarayıcısı’na sahip yeni iPad Pro’yu tanıttı ve iPadOS’e eklenen trackpad desteğini duyurdu…

Apple, en gelişmiş iPad Pro modelini duyurdu. A12Z Bionic çip ile sunulan iPad Pro, Ultra Geniş kameraya ve stüdyo kalitesinde mikrofonlara sahip. Yeni iPad Pro, son teknoloji derinlik algılama özelliği sunan çığır açıcı LiDAR Tarayıcısı ile daha profesyonel iş akışlarına imkan tanıyor ve profesyonel düzeyde fotoğraf ve video uygulamalarını destekliyor.

LiDAR Tarayıcısı’nın yanı sıra pro kameralar, hareket sensörleri, pro performans, pro ses sistemi, göz alıcı Liquid Retina ekran ve güçlü uygulamalar, iPad Pro’yu artırılmış gerçeklik (AR) için dünyanın en iyi aygıtı haline getiriyor.

“Yeni iPad Pro, mobil bilgisayar dünyasında daha önce mümkün olmayan gelişmiş teknolojiler sunuyor.” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “En gelişmiş mobil ekran; güçlü performans, pro kameralar, pro ses sistemi, çığır açan LiDAR Tarayıcısı ve trackpad özellikli yeni Magic Keyboard ile bir araya geliyor. Bu, iPad için ileriye doğru atılmış yeni ve büyük bir adım. Dünyada yeni iPad Pro gibi başka bir aygıt yok ve müşterilerimizin onu çok seveceğini düşünüyoruz.”
“iPadOS’e trackpad desteği ekleyerek iPad’i daha da becerikli ve çok yönlü hale getiriyoruz.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi şöyle devam etti: “Trackpad kullanımını dokunmatiğin öncelikli olduğu bir ortama, müşterilerimizin iPad’le ilgili bildiği ve sevdiği her şeyi koruyarak entegre etmenin en iyi yolunu bulmak için titizlikle çalıştık. iPadOS kullanan milyonlarca kişiye iPad ile etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Cevap bırakın