Apple, yeni iMac tasarımı için patent başvurusu yaptı

0

Apple’ın ikonik cihazları arasında sayabileceğimiz iMac için yenileme çalışmaları başladı. Apple ekosisteminin All-in-One bilgisayarının tasarımında önemli bir değişiklik yapılacak gibi duruyor. Apple yeni iMac tasarımı için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başvuruda bulundu.

Apple yeni iMac tasarımı üzerinde çalışıyor

Apple yeni iMac tasarımı için bir patent başvurusunda bulundu. Yapılan başvuruda iMac’in temel formunun korunacağı görünüyor. Ancak, alt kısmı kavisli yapıda olacak. Ekranı tutmak için camın arka tarafında ise bir destek kullanılacak. iSight kamerasının ekrandaki yerinin ise sabit kalacağı söyleniyor. Tasarımın bu haliyle bir MacBook’u andırdığını da söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu patentte klavyenin de gövdeye bağlı olduğunu görüyoruz.

Bilgisayarın yapılandırmasını kolaylaştırmak isteyen Apple, kavisli kısmın ayarlanabilir olmasını istiyor. Buradaki kavisi düzleştirmek özellikle paketleme ve nakliye durumlarında oldukça önemli. Aynı zamanda bilgisayar bu şekilde açıldığında daha az yer kaplayacaktır.

Apple, haftalık olarak çok sayıda patent başvurusu yapıyor. Ancak, bu patentlerin üretime geçip geçmeyeceğini tabii ki garanti etmiyor. Şimdilik bu görseller ve patent başvurusu yeni iMac tasarımı için heyecan verici olsa da ilerleyen yıllarda bu tasarım detaylarının ne kadarını gerçekte göreceğimiz belirsiz.

Cevap bırakın