Apple yeni güncelleme ile kullanıcıları mutlu etti

0

Apple’ın bilgisayarları için vermiş olduğu güncellemeler devam ediyor. Bazı durumlarda yenilikler bazı durumlarda hata gidermeleri ile karşımıza çıkan güncellemeler, bu sefer hata gidermek üzere karşımıza çıktı. Yeni MacOS güncellemesi ile beraber birçok kullanıcın canını sıkan USB Güç Kesme hatası ortadan kaldırıldı.

Yeni MacOS güncellemesi ile hatalar ortadan kaldırıldı

2020 MacBook Air ve MacBook Pro bilgisayarlarda, USB 2.0 bağlantı noktasının sebebsiz ve ani bir şekilde gücü kesmesi sorunu uzun zamandır kullanıcıların canını sıkıyordu. Bu bağlantı noktası üzerinden uzun süreli aktarım yapanların birden bağlantılarının kopması veya aksesuarlara olan anlık erişim kaybı sorunu yayınlanan yeni macOS Catalina 10.15.6 güncellemesi ile ortadan kaldırıldı. Apple’ın yayınladığı sürüm notlarındaki açıklamada, “bazı USB fare ve izleme yüzeylerinin bağlantıyı kesebileceği bir sorunu çözüyor” bilgisi paylaşıldı.

Eğer siz de 2020 MacBook Air ve MacBook Pro cihazlarından bir tanesini kullanıyorsanız, Ayarlar kısmından bilgisayarınızı güncelleyebilir ve bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz.

Cevap bırakın