Apple yeni geliştirici teknolojilerini tanıttı

0

Apple, gelecek nesil uygulamaları destekleyen yeni geliştirici teknolojilerini tanıttı…

Apple, 23 milyon geliştiricisinin geleceğin uygulamalarını geliştirmelerine yardımcı olacak güçlü yeni teknoloji serisini tanıttı. Bu yeni araçlar, geliştiricilere Apple’ın sektörde lider platformları için daha güçlü uygulama deneyimleri oluşturma imkanı verirken işlerini daha iyi yönetmeleri ve büyütmeleri için yardımcı olacak. Apple’ın yıllık geliştirici anketine ek olarak, WWDC20 sayfasında genişletilmiş bir App Store laboratuvarı da yer alacak. Böylece tüm dünyadan geliştiriciler geri bildirimlerini paylaşabilecekler ve App Store’da gelecekte yapılacak iyileştirmelere yardımcı olacak bilgiler verebilecekler. Apple, geliştiricilerin önümüzdeki yıl ve daha sonrasında önerilerini iletebilmelerini sağlayacak yeni forumlar da ekliyor.

App Clips ve Araç Takımları

App Clips ile kullanıcılar, App Clip kodları adı verilen yeni görsel göstergelerin yanı sıra NFC, paylaşılan bağlantılar ve daha fazlasıyla uygulamaları keşfetmek için hızlı ve kolay bir yola sahip oluyor. App Clips saniyeler içinde açılarak kullanıcıya uygulama deneyiminden bölüm yaşatıyor, geliştiricilere ise müşterilere tam olarak uygulamalarının en yararlı olduğu noktada ulaşmalarını sağlayan eğlenceli ve yeni bir yol sunuyor. Kullanıcılar App Clip’e girdiklerinde, tüm uygulamayı tek dokunuşla kolayca yükleyebiliyorlar.

Araç Takımları da daha yararlı olacak ve kullanıcıların bilgileri gereken zamanda tek bakışta görmelerini sağlayacak şekilde yeniden tasarlandı. Kullanıcılar, Ana Ekran sayfalarındaki araç takımlarıyla geliştiricinin araç takımını aygıtlarına her baktıklarında deneyimleyebiliyorlar. Ve yeni bir SwiftUI API ile geliştiriciler, aynı kodu kullanarak iOS, iPadOS ve macOS için araç takımları geliştirebiliyorlar.

Cevap bırakın