Apple yeni etkinlik ile beklenen ürünlerini tanıtacak!

0

Apple, 25 Mart tarihinde bazı servis ve ürünlerini tanıtacağı yeni bir etkinlik düzenleyecek. Şu an için detayları resmi olarak açıklanmasa dahi, gelen sızıntılar tanıtılacak ürünlere yönelik bazı bilgileri veriyor. Elde bulunan bilgilere göre Apple, iPad Mini 5, 7. nesil iPad ve AirPods 2 gibi ürünlerini 25 Mart tarihindeki bu etkinlikte tanıtacak. Apple yeni etkinlik ile uzun süredir heyecanla beklenen ürünlerini kullanıcılara sunabilir.

Apple yeni etkinlik ile yeni ürünler tanıtacak!

iPad Mini 5 modeliyle ilgili söylentilere baktığımız zaman, cihazın daha yeni bir yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Bunun dışında tasarımsal ve donanımsal çoğu detay, muhtemelen iPad Mini 4 modeliyle yakın tutulacak. Ayrıca daha önce ortaya çıkan bazı söylentiler, yeni iPad Mini modelinin Apple Pencil desteğine sahip olacağını da aktarıyordu.

Apple yeni etkinlikBununla birlikte yedinci nesil iPad modelinin merak edilen kısmı ise, teknik detaylar. Yabancı bir tedarikçinin, yurt dışı kaynaklı bir haber sitesine verdiği detaya göre, yeni iPad 10 inç ekrana sahip olacak. Ancak yeni iPad modelinin, önceki modeller gibi 9,7 inç ekrana sahip olacağını savunan kişiler çok daha yoğun durumda.

Yeni iPad modelinde, en çok merak edilen konulardan bir tanesi de biyometrik doğrulama yöntemleri idi. Pek çok kişi yeni iPad modelinde Face ID teknolojisinin kullanılmasını beklerken, sızıntılar bunu doğrulamadı. İddialar Face ID yerine Touch ID teknolojisinin kullanıldığını işaret ediyor.

Apple’ın yeni modellerinde, bağlantı noktasını Type-C olarak değiştirmeye başlayacağına yönelik duyumlar da almıştık. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni iPad modelinde Lightning bağlantı noktasının kullanımına devam edileceğini belirtti.

iPad modelleri dışında tanıtılması beklenen bir diğer ürün ise, AirPods 2. Ancak şu an için bu modelle ilgili pek fazla detay bulunmuyor. Şimdilik tahmin edilen detaylar arasında tasarımsal farklılıklar ve bataryada iyileştirmeler bulunuyor.

 

 

 

Cevap bırakın