Apple, yeni cihazları için kendi 5G modemini geliştirecek

0

Apple yöneticilerinden Johny Srouji, çalışanlarla birlikte yaptığı bir toplantı esnasında yeni gelecek olan cihazları için şirketin kendi 5G hücresel modemlerini geliştirmeye başladığını belirtti. İşte detaylar…

Apple, ilk 5G destekli akıllı telefon serisi olan iPhone 12 modellerini Ekim ayında tanıtmıştı. En güncel iPhone serisinde yer alan 5G modem, Qualcomm tarafından sağlandı, fakat gelecekteki iPhone’lar ve iPad’lerde durum değişecek gibi duruyor…

Bloomberg’in yaptığı habere göre Apple Donanım Teknolojileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Johny Srouji, bir toplantı esnasında Apple’ın gelecekteki cihazları için kendi hücresel modemi üzerinde çalışmaya başladığını belirtti.

Dışa bağımlılık azalacak…

Apple’ın MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini’de kendi yonga setlerini kullanmasıyla birlikte bir de kendi hücresel modemi üzerinde çalışmaya başlamış olması şirketin, ürünlerinin geliştirilmesi için üçüncü taraf firmalara bağımlılığını azaltmayı hedeflediğini açıkça gösteriyor.

Johny Srouji toplantıda: “Bu yıl, başka bir önemli stratejik geçiş sağlayacak ilk dahili hücresel modemimizi geliştirmeye başladık. Bu gibi uzun zaman gerektiren stratejik yatırımlar, ürünlerimizi etkinleştirmenin ve geleceğimiz için zengin bir yenilikçi teknolojiler hattına sahip olduğumuzdan emin olmanın önemli bir parçasıdır.” sözlerine yer verdi.

Cevap bırakın