Apple yeni bir patent aldı!

0

Apple’ın en sevilen ürünlerin bir tanesi olan iPad, Apple Pencil ile kullanıldığında çok farklı yeteneklere kavuşabiliyor. Apple’ın Apple Pencil için aldığı yeni patent ile beraber bu yeteneklere yeni bir tanesi daha eklenecek ve iPad üzerinden çizim yapanların bazı işleri daha da kolaylacak.

Apple’ın aldığı patent oldukça ilginç!

Apple, iPad’lerin kalemi olarak bildiğimiz Apple Pencil için yeni bir patent aldı. Apple’ın yeni aldığı patent ile beraber Apple Pencil gerçek hayattaki renkleri anlayabilecek. Apple Pencil’i kullanarak iPad üzerinden bir çizim yaparken, gerçek hayatta herhangi bir renk hoşumuza gittiğinde Apple Pencil’i o rengin üzerine götürmemiz yeterli olacak.

Apple’ın patent başvurusuna bakıldığında, kalemin arkasına yeni bir sensör dahil edilmesi planlanıyor. Bu sensör gerçek hayattaki renkleri ayırt etmede ve belirlemede kullanılacak. Çizim yapanlar için sadece ekran üzerinden gerçek olan bu özellik, gerçek hayatta da mümkün olacak. Şu an için sadece bir patent olan bir durumun yakın zamanda hayatımıza girmesi bekleniyor.

Cevap bırakın