Apple yapımı “CODA” En İyi Film Oscar’ını kazandı

0
“CODA” çoğunluğu işitme engelli bir oyuncu kadrosuyla En İyi Film ödülünü kazanan ilk film olurken filmin yıldızı Troy Kotsur da Oscar ödülü kazanan ilk işitme engelli erkek oyuncu oldu. Siân Heder’in En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kucakladığı geceden Apple, Akademi Ödülleri’nde En İyi Film ödülünü kazanan ilk online yayın servisi olma onuruyla ayrıldı.

Apple, Academy of Motion Picture Arts and Sciences tarafından düzenlenen Akademi Ödülleri’nde “CODA”nın En İyi Film, Troy Kotsur’un En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Siân Heder’in ise En İyi Uyarlama Senaryo ödüllerini kazanmasıyla üç Akademi Ödülü’nün sahibi olarak tarihe geçti. Kazananlar, Los Angeles’ta düzenlenen 94. Akademi Ödülleri töreninde açıklandı.

“CODA”, başrollerinde çoğunluğu işitme engelli oyuncularla En İyi Film ödülü kazanan ilk film olurken Troy Kotsur da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanan ilk işitme engelli erkek oyuncu oldu. Siân Heder ise En İyi Uyarlama Senaryo dalında Akademi Ödülü’nü ilk kez kucakladı.

“Apple’da çalışan herkes adına, bu akşam ‘CODA’ filmine layık gördükleri şeref için Akademi’ye minnettarız.” diyen Apple’ın Global Video Direktörü Zack Van Amburg sözlerini şöyle sürdürdü: “İşitme engelli toplulukların bu kadar güçlü bir temsilini izleyicilere sundukları ve bu süreçte birçok engeli aştıkları için Siân’ın, Troy’un ve filmin yapımcılarınının yanı sıra tüm ekibi ve oyuncu kadrosunu dünyanın dört yanındaki ekiplerimizle birlikte kutluyoruz. Sinemanın dünyayı bir araya getirme gücünü bizlere hatırlatan bu hayat dolu ve coşkulu hikayeyi paylaşmak bizim için çok değerli bir deneyimdi.”

Cevap bırakın