Apple WWDC 2019’da gövde gösterisi yapabilir

0

30. kez düzenlenecek olan WWDC 2019 kapsamında iOS, MacOs, watchOS ve tvOS platformlarında yeni özelliklerin paylaşılması bekleniyor.

Teknoloji şirketi Apple, gelecek ay düzenlenmesi planlanan WWDC 2019 etkinliğinde büyük çaptaki yazılımsal değişiklikleri duyurmayı planlıyor.
Bu değişiklikler Apple ekosistemi dahilindeki işletim sistemlerinin yanı sıra bir takım uygulamalarda, yazılımsal özelliklerde ve geliştirme araçlarında karşımıza çıkacak.

Apple, 3 – 7 Haziran tarihlerinde San Jose’de WWDC 2019 etkinliğini düzenleyecek. Bu bağlamda gelen bilgiler ışığında teknoloji devinin bir takım yazılımsal yenilikler ve değişiklikler konusunda duyurular yapacağı ifade ediliyor. 30. kez düzenlenecek olan konferansta iOS, MacOs, watchOS ve tvOS gibi platformlar konusunda yeni bilgiler paylaşılacağı belirtiliyor.

iOS’te hangi sürprizler gelecek?

Değişikliklerden ilki iOS ile ilgili olacak. Aslında en heyecan verici değişikliğinde bu olduğunu söylemek mümkün. Apple cephesinden gelen bilgilere göre iOS karanlık mod özelliği ile kullanıcılara sunulacak. Özellikle OLED panele sahip iPhone X modellerinin çıktığı günden bu yana kullanıcıların karanlık mod talebinde olduğunu düşünürsek bu oldukça önemli bir değişiklik olacak.

Bunların yanı sıra ise şirketin yapılacaklar listesi, sağlık, navigasyon ve diğer servislerinde de oldukça önemli değişiklikler yapacağı ve uygulamaları daha kullanışlı hale getirerek diğer uygulamalar ile yarışabilecek bir konumda olacak şekilde kullanıcılara sunacağı söyleniyor.

Cevap bırakın