Apple WWDC 2018 etkinlik tarihi belli oldu

0

Apple WWDC 2018’in düzenleneceği tarihler açıklandı. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Apple’ın özellikle 2018 yılında sunacağı yeni işletim sistemi temel versiyonları için ilk detayları paylaşacağı WWDC 2018 etkinliğinin tarihi açıklık kazandı. Buna göre 3 gün sürecek organizasyon, 4 Haziran 2018’ Pazartesi günü başlayacak ve 6 Haziran’da sona erecek.

San Jose, Kaliforniya’da düzenleneceği kaydedilen etkinlik, geliştiriciler açısından değerli bir platform maiyetinde. Zira dünyanın her yerinden çok sayıda yazılımcı için söz konusu etkinlik, üst düzey bilgi edinim ve bir tür etkileşim-network sağlama özelliği sunuyor.

Yeni ürün ve hizmetlerle ilgili Apple tarafından yapılacak duyurularla renkli bir organizasyon şeklinde geçmesi beklenen WWDC 2018’de bilet fiyatları da belli oldu; etkinliğe katılım ücreti 1599 ABD Doları olarak açıklandı. WWDC bursiyerleri ise ücretsiz olarak katılabiliyor.

Teknoloji dünyasını neler bekliyor?

Apple, WWDC 2018 kapsamında yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 12’yi ilk kez anlatacak. Beta sürümüyle birkaç ay boyunca devam edecek testleriyle sonbahar aylarında yazılımın desteklendiği tüm iPhone kullanıcılara açılacak olan iOS 12, WWDC’nin en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor.

Öte yandan Mac kullanıcılarının sonraki işletim sistemi versiyonu macOS 10.14, Apple TV için tvOS 12 ve Apple Watch için watchOS 5‘in tanıtılması beklentiler arasında. Apple’ın yeni donanım ürünleri de tanıtılabileceği iddia ediliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın