Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  DonanımApple Watch'unuzla iPhone Olmadan Neler Yapabilirsiniz?

  Apple Watch’unuzla iPhone Olmadan Neler Yapabilirsiniz?

  Apple Watch cihazınızın çoğu özelliğini iPhone bağlantısı olmadan çalıştırabileceğinizi biliyor musunuz? Watch’unuz Wi-Fi’ye bağlanabilirse, telefon olmadan birçok işi halledebilirsiniz. Hatta sadece GPS özellikli Apple Watch’unuz varsa bağımsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu haftaki ” Apple Watch’unuzla iPhone Olmadan Neler Yapabilirsiniz? ” başlıklı yazımda, cep telefonu olmadan da Apple Watch’ın keyfini nasıl çıkartabileceğinizden bahsedeceğim.

  iPhone Olmadan Apple Watch ile yapılabilecekler

  iPhone olmadan Apple Watch’unuzla yapabilecekleriniz:

  1. Müzik Dinleme: Ortamda Wi-Fi bağlantısı varsa, saatinizden AirPods veya diğer bağlı Bluetooth cihazlarına müzik akışı gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bağlantı olmasa bile önceden indirdiğiniz müzikleri kablosuz AirPods kulaklık ile dinleyebilirsiniz.
  2. Podcast ve Sesli Kitaplar: İlgili uygulamaları kullanarak podcast bölümlerini veya sesli kitapları Apple Watch’unuza indirip, daha sonra istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.
  3. Antrenmanları Takip Etme: Herhangi bir antrenmanı iPhone veya Wi-Fi bağlantısı olmadan Apple Watch üzerinden takip edebilirsiniz. Veriler daha sonra senkronize edilecektir.
  4. Sağlık Özellikleri Kullanma: Apple Watch’unuzla kalp atış hızınızı, EKG’nizi ve kandaki oksijeni kontrol edebilirsiniz. Ayrıca uykunuzu, ilaçlarınızı ve adet döngünüzü de takip edebilirsiniz.
  5. Haberleri Okuma: Wi-Fi bağlantısı olduğunda, Apple Watch Haberler uygulamasını kullanarak güncel haberleri takip edebilirsiniz.
  6. Sesli Notlar Kaydetme: Sesli Notlar uygulamasını kullanarak notlarınızı kaydedebilir ve dinleyebilirsiniz.
  7. Apple Pay Kullanma: Ayarlandıktan sonra iPhone veya ağ bağlantınız olmadan alışveriş yapmak için Apple Watch’ta Apple Pay özelliğini kullanabilirsiniz. Bu servis henüz ülkemizde tam anlamı ile kullanılamamakta.
  8. Toplu Taşıma Kartları: Apple Watch’u toplu taşıma kartı veya öğrenci kimlik kartı olarak kullanabilirsiniz. Bu özellik ülkemizde daha kullanılamamaktadır.
  9. Kişileri veya Cihazları Bulma: Apple Watch Bul uygulaması, ağ bağlantısı olmadan kişileri, cihazları veya AirTag’leri bulmanıza yardımcı olabilir.
  10. Ses Seviyelerini Ölçme: Gürültü uygulamasını kullanarak tehlikeli ses seviyelerini takip edebilirsiniz.
  11. Telefon Aramaları Yapma: Eğer operatörünüz kablosuz arama sunuyorsa, Apple Watch’u kullanarak hücresel aramalar yapabilirsiniz.
  12. Uygulamaları İndirme: watchOS App Store’dan doğrudan Apple Watch’unuza uygulama indirebilirsiniz.
  13. Mesaj Gönderme: Apple Watch’unuzdan iMessage gönderebilirsiniz.
  14. Akıllı Ev Kontrolü: Ev uygulamasını kullanarak akıllı ev aksesuarlarını kontrol edebilirsiniz.
  15. Walkie-Talkie Kullanma: Diğer Apple Watch kullanıcılarıyla konuşmak için Walkie-Talkie uygulamasını kullanabilirsiniz.
  16. Hava Durumunu Kontrol Etme: Hava Durumu uygulaması, Wi-Fi bağlantısı üzerinden güncel bilgileri gösterecektir.
  17. Wi-Fi Ağlarını Yapılandırma: Apple Watch’unuzla, iPhone olmadan Wi-Fi ağına bağlanabilir veya ağları unutabilirsiniz.

  Apple Watch’unuz, iPhone veya başka bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan bir dizi görevi başarıyla yerine getirebilir.

  X takip için @salihertugrul

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN