Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürApple Watch'un sonraki işletim sistemi watchOS 11 ile tanışın

  Apple Watch’un sonraki işletim sistemi watchOS 11 ile tanışın

  Apple, kullanıcıların sağlık ve fitness analizlerine önemli bilgiler sağlamak ve her zamankinden daha fazla kişiselleştirme imkanı sunmak üzere Apple Watch’un sensör teknolojisini, gelişmiş algoritmalarını ve bilimsel kaynaklı yaklaşımını geliştiren özelliklere sahip watchOS 11’in ön tanıtımını yaptı.

  Yeni Vitals uygulaması, kullanıcıların günlük kararlarını daha bilinçli şekilde almasına yardımcı olacak temel sağlık ölçümlerini ve bağlamları gösteriyor. Antrenman yükünü ölçme becerisi ise gelişmiş fitness deneyimi ve performansa yönelik antrenmanlar için çığır açıcı yeni bir deneyim sunuyor. Aktivite halkaları daha özelleştirilebilir hale getirilirken Akıllı Gruplama ve Fotoğraflar kadranı daha bireysel bir deneyim için akıllı teknolojilerden yararlanıyor. Apple Watch ve iPhone ile iPad’deki Sağlık uygulaması hamile kullanıcılara ek destek sunuyor. Daha fazla bağlantı imkanı ve kullanım rahatlığı için Apple Watch’a Durum Denetleme özelliği, Çeviri uygulaması ve çift dokunuş hareketine yönelik yeni beceriler ekleniyor.

  “Dünyanın en gelişmiş giyilebilir işletim sistemi watchOS sağlıklı, aktif ve bağlantıda kalmaları için Apple Watch kullanıcılarını gün boyu destekliyor,” diyen watchOS Mühendisliğinden Sorumlu Direktör David Clark sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu sonbaharda watchOS 11, kullanıcılara sağlık ve fitness konusunda eyleme dönüştürebilecekleri ek bilgiler, benzersiz ihtiyaçlarıyla uyumluluğu sağlamak için daha fazla kişiselleştirme seçenekleri ve hareket halindeyken bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunarak Apple Watch’un tam anlamıyla vazgeçilmez bir yol arkadaşı olmasını sağlıyor.”

  Vitals Uygulaması Temel Sağlık Ölçümlerine Önemli Bilgiler Sağlıyor

  Apple Watch, kullanıcıların uyku sırasında kalp atış hızı, solunum hızı, bilek sıcaklığı, uyku süresi ve kandaki oksijen düzeyi gibi önemli sağlık ölçümlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. watchOS 11 ile birlikte yeni Vitals uygulaması, kullanıcılara temel sağlık ölçümlerine hızlıca göz atmanın ve sağlık durumlarının bağlamını daha iyi anlamanın bir yolunu sunuyor. Apple Watch’un bu ölçümler hakkında sunduğu analizler, kullanıcılara günlük sağlık durumlarını denetleme, dikkate değer ölçümleri tek bakışta inceleme ve normal aralıkların dışındaki değerleri kolayca görme imkanı tanıyor. İki veya daha fazla ölçüm her zamanki aralıkların dışına çıktığında, kullanıcılara bir bildirim ve söz konusu spesifik ölçümlerde gözlemlenen değişikliklerin irtifa değişiklikleri, alkol tüketimi ve hatta hastalıklar gibi hayatlarının diğer yönleriyle nasıl bağlantılı olabileceğini açıklayan bir mesaj gönderiliyor.

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN