Apple Watch’un pazar payı yüzde 50!

0

apple-watch-6_1

Akıllı saat kullanımı, özellikle son birkaç yıldır son derece dikkat çekici bir ivmeyle gelişiyor. Yeni üreticilerin girişimleri, geleneksel saat üreticilerinin modellerini sensörlerle donatıp tüketici elektroniği segmentine girmesi derken ortaya geniş bir seçenek yelpazesi çıkıyor. Buna karşın akıllı saat pazarında Apple Watch serisinin büyük ilgi gördüğü belirtiliyor.

Bu noktada yürütülen araştırmalardan biri daha tamamlandı. Juniper Research adlı tanınmış araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre 2015 yılında Apple Watch satışları, tüm akıllı saat pazarındaki satışların yüzde 50’sini kapsadı. Özetle her iki akıllı saat tercihinden birini Apple Watch oluşturdu. Bu çarpıcı oran, Apple’ın 2015’te 7 milyona yakın akıllı saat sattığı yönündeki çoğu raporla örtüşüyor.
1449134403_Samsung_Gear_S2

Öte yandan Samsung’un da 2015’in dikkat çeken üreticilerinden biri olduğunun altı çizildi. Buna göre Kasım ayında satışlarına başlanan Samsung Gear S2 modeli, geriye kalan yüzde 50’lik oranda hatrı sayılı bir başarı elde etti. Samsung Gear S2, Koreli şirketin kendi işletim sistemi Tizen üzerinde çalışan bir akıllı saat. Genel olarak Android Wear işletim sistemli akıllı saatlerin ise yüzde 10 pazar payı elde edebildiği kaydedildi.

Görünüşe bakılırsa akıllı saat pazarında herhangi bir Android egemenliği söz konusu değil. Pazarın ikinci büyük oyuncusu ise çok genel bir tanımla ucuz ve basit ürünler. Herhangi bir popüler işletim sistemi ile gelen bu aygıtlar, Bluetooth üzerinden iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemi ile gelen telefonlarla eşleşip fonksiyonlarını sergileyebiliyorlar.

Media Markt’taki her bütçeye uygun akıllı saat alternatifleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın