Apple WatchOS 6 ile sunulacak önemli yenilikler

0

WatchOS 6 ile birlikte büyük bir güncelleme almaya hazırlanan Apple Watch modelleri, bu güncelleme ile daha bağımsız bir cihaz olma yolunda da ilerliyor. WatchOS 6 ile sunulacak önemli yenilikleri sizler için derledik.

Apple WatchOS 6 ile sunulacak önemli yenilikler!

Apple Watch modelleri yeni güncelleme ile uygulama indirebilecekleri bir App Store’a, yazılım güncellemelerini gerçekleştirebilecekleri yazılım güncelleme özelliğine ve öncekinden daha yetenekli bir Siri’ye sahip olacaklar. Tüm bunlarla birlikte yeni işletim sistemi sürümü, irili ufaklı pek çok yeniliği de beraberinde getirmekte.

Daha gelişmiş Siri

Geliştirilmiş Siri ile birlikte Apple Watch’larda bulunan Siri daha işlevsel ve yetenekli hale geldi. Örneğin arkada herhangi bir şarkı çalarken, çalan şarkının hangi şarkı olduğunu Siri’ye sorabilirsiniz. Daha önceden bunu yalnızca saatinizde çalmakta olan şarkılar için yapabiliyordunuz.

Tüm bunlarla birlikte Siri’den bazı internet sitelerini açmasını isteyebilirsiniz. Siri istediğiniz internet sitelerini küçük ekrana uygun bir şekilde yükler ve size sunar.

Arayüzde ve uygulamalarda değişiklikler

Uygulamaların listelenmesinde değişikliğe giden Apple, yeni güncellemede listeleme için farklı bir arayüze geçiş yapıyor. Önceki sürümden farklı olarak yeni sürüm daha büyük simgeler ve daha büyük yazılarla birlikte geliyor.

Ayrıca cihazda ön yüklü şekilde gelen uygulamalar için yapılan önemli değişikliklerde bulunuyor. Apple WatchOS 6 beta 3 sürümü ile birlikte cihazda bulunan ön yüklü uygulamaların önemli bir kısmı silinebilir oldu. Bu uygulamaları direkt saat üzerinden kaldırabilmeniz mümkün.

Ayrıca bu konudaki en önemli yeniliklerden birisi de saate eklenen App Store uygulaması oldu. App Store ile birlikte Watch’a kurmak istediğiniz uygulamaları telefona ihtiyaç duymadan yükleyebilmeniz mümkün.

Önceden bulunan uygulamaların tasarımlarında yapılan değişikliklerle birlikte, bazı yeni uygulamalar da yeni güncelleme ile ekleniyor. Örneğin hesap makinesi ve ses kaydı uygulamaları ile birlikte ihtiyaç duyduğunuz anlarda hızlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın