Apple, watchOS 3’ün önizlemesini sunuyor

0

Ekran_Resmi_2016-06-15_12_42_33

Apple Watch için geliştirilen watcOS işletim sisteminin yeni versiyonunun önizleme sürümü yayınlandı. Önümüzdeki aylarda nihai sürümü yayınlanacak olan watchOS 3’te çok sayıda yenilik ve geliştirme söz konusu. Yeni sürümde, favori uygulamaları anında başlatma, yeni Dock gibi gelişmiş gezinme özellikleri ve Apple Watch için yeni fitness ve sağlık özellikleri yer alıyor.

Yazılım güncellemesi, rahatlama ve stresi azaltma amacıyla kullanıcıları gün içinde derin nefes alma egzersizleri yapmaya teşvik etmek için tasarlanan Breathe uygulamasını da içeriyor. Aktivite uygulaması paylaşma, karşılaştırma ve yarışma imkanı sunmanın yanı sıra, tekerlekli sandalyedeki kullanıcıların da Aktivite halkalarını tamamlayabilmelerini sağlıyor.

watchOS 3 ile bir mesajı yanıtlama, Antrenman başlatma veya bir şarkıyı geçme gibi günlük işlemleri yerine getirmek daha hızlı ve kolay hale geliyor. Kullanıcılar, yan düğmeye basıp yeni Dock’u açarak son kullanılan ve favori uygulamalarına erişebiliyorlar. Kullanıcılar doğrudan Dock’tan veya saat kadranından favori yerel ve üçüncü taraf uygulamalarını anında açabiliyorlar. Üstelik uygulamadaki son bilgiler güncellenmiş ve görüntülenmeye hazır oluyor. iOS’ta olduğu gibi, kullanıcılar saat kadranını yukarı kaydırarak yeni ve geliştirilmiş Denetim Merkezi’ne, aşağı kaydırarak Bildirim Merkezi’ne erişebiliyor ve sola ya da sağa kaydırarak saat kadranını değiştirebiliyorlar.

Ekran_Resmi_2016-06-15_12_42_20

Kullanıcılar, tamamlanan Aktivite halkaları, bitirilen antrenmanlar ve kazanılan başarılar gibi arkadaşlarına ait ilerleme durumları hakkında bildirimler alabiliyorlar. Aktivite paylaşımı Mesajlar uygulamasıyla doğrudan bağlantılı. Bu sayede kullanıcılar Aktivite ve Antrenmanlar için özelleştirilmiş yeni Smart Replies ile, arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurabiliyor, onları motive edebiliyor veya başarılarını kutlayabiliyorlar.

watchOS 3’te Aktivite uygulaması deneyimi şimdi tekerlekli sandalyedeki kullanıcılar için de optimize edildi. Tekerlekli sandalyeyi itmek için yapılan hareketler tüm günün kalori hedeflerine ekleniyor, “ayağa kalkma zamanı” hatırlatması “tekerlek çevirme zamanı” hatırlatması olarak değişiyor ve tekerlekli sandalyelere özel antrenmanlar bulunuyor.

Etiketler, el yazısı, tam ekran efektler ve yalnızca biri elini üzerinde kaydırınca ortaya çıkan mesajlar oluşturulmasını sağlayan görünmez mürekkep gibi özellikler sayesinde watchOS 3’te mesajlaşırken kendinizi ifade etmek daha kolay hale geliyor. Öte yandan yeni Apple Watch kadranları da duyuruldu.

Cevap bırakın