Apple Watch’lar artık uyku takibi yapabilecek

0

Apple’ın sevilen aksesuarları arasında yer alan ve birçok kullanıcının tercih ettiği Apple Watch uyku takibi yapamıyordu. Uzun zamandır büyük bir eksiklik olarak görülen bu durum yakın zamanda ortadan kalkacak.

Apple Watch uyku takibi yapabilecek

2 gün sürecek olan Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı bugün başladı. Apple, bugün saat 20.00’da düzenlediği etkinlikte yeni işletim sistemlerini tanıttı. Tanıtılan işletim sistemleri arasında watchOS de vardı. Apple Watch’ların yeni işletim sistemi hakkında birçok bilgi verilen etkinlikte merak edilen bir detay ortaya çıktı.

Apple’ın uzun zamandır akıllı saatleri sevilerek kullanılıyordu. Ancak bu saatler yüksek fiyatlarına rağmen uyku takibi yapamadıkları için eleştiriliyorlardı. watchOS 7 ile beraber bu özellik sonunda geldi. Biz uyurken kolumuzda devamlı olarak bizleri takip edecek olan akıllı saatimiz, sabah uyandığımızda bize rapor verecek. Bu rapor içerisinde uyku kalitemiz, uykumuzun verimliliği gibi farklı detaylar olacak. Buradaki tüm veriler Sağlık uygulamasında grafik şeklinde bizlere gösterilecek.

watchOS alacak cihazlar ise şöyle;

  • Apple Watch Series 3
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5

Cevap bırakın