Apple Watch’unuzda Olması Gereken Uygulamalar

Apple Watch uygulamaları

0

     50 metre suya dayanıklı tasarımı, yerleşik GPS özelliğine sahip Apple Watch 2, çift çekirdekli işlemcisi ile önceki nesle göre iki kat daha parlak ekran sunuyor. Apple Watch’ın ikinci seri akıllı saati, sizi harekete geçirerek, motive edip, her an her yerden bağlantıda kalmanıza yardımcı oluyor. Apple’ın giyilebilir cihazı Watch 2, sağlıklı bir yaşam için kusursuz bir yol arkadaş oluyor. Bu haftaki yazımda; Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch da olması gereken uygulamalardan bahsedeceğim.

Egzersiz izleyici: Strava

     GPS özelliğine sahip fitness uygulaması Strava, Apple Watch akıllı saati için vazgeçilmez bir uygulama olarak öne çıkıyor. Ciddi bisikletçiler ve koşucular için App Store’daki en iyi Apple Watch uygulamalarından birisi olduğunu söyleyebilirim.

Futbol taraftarları için: Onefootball

     Uzun iş toplantılarının sıkıcılığında veya bir türlü bitmek bilmeyen yemeklerde, tuttuğunuz takım hakkında anlık bilgi alabileceğiniz Apple Watch  Onefootball, gol olduğunda tezahürat yaparak bulunduğunuz yeri neşeli bir ortama çeviriyor. Sadece minik sallamalar ile anlık futbol bilgileri sunan uygulama, bir akıllı saatten bu konuda beklenenin neredeyse tamamını karşılıyor.

Egzersiz Uygulaması: CARROT Fit

     Bir egzersiz uygulaması olan CARROT, spor yapmanız gereken zamanı bildirip, ne zaman durmanız gerektiği zamanı da söyleyebiliyor. Formda kalmanız için yapacağınız egzersizleri gösteren uygulama, tam bir sanal antrenör gibi davranıyor. Yapmanız gereken egzersizlerde başarısız olduğunuzda ceza bile verebiliyor.

Not Alma Uygulaması: Cheatsheet

     Yoğun çalışma temposunda hatırlamak zorunda olduğunuz bilgileri gösterebilen uygulama, hayatı kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. Daha önce alınan küçük notları gösteren uygulama ile örneğin sizin için önemli olan bazı şifreleri kolayca hatırlaya biliyorsunuz. Alınan notları, küçük simgeler halinde ekranda gösterebiliyor.

Hesap Makinesi Uygulaması: PCalc

     Tam da bir akıllı telefonda olması gereken bir uygulama olan Pcalc, basit arayüzü ile küçük hesaplamalar için oldukça kullanışlı bir ekran sunuyor. Apple Watch için pratik bir hesap makinesi bakıyorsanız, PCalc’ın tam da size göre bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Ses Kaydı Uygulaması: Just Press Record

     Adından da anlaşılacağı üzere, Just Press Record uygulaması, sesli not alabileceğiniz ve daha sonra akıllı telefon ile bağlantı sağladığınızda kolayca telefona aktarabileceğiniz bir uygulama. Uygulamanın akıllı telefon versiyonu olmasına rağmen, Apple Watch’da daha başarılı olduğun söyleyebilirim. Akıllı saatin ekranındaki kısayola dokunulduğunda ses kaydına başlayan uygulama, anlık telefon bağlantısı gerektirmediği içinde oldukça hızlı. Anlık olarak akla gelen fikirleri sesli olarak kaydedebilen uygulama, telefona bağlanıldığında tüm kayıtları buluta yükleyebiliyor. Bulutta bulunan kayıtlara, diğer cihazlardan kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Apple Watch Oyun Uygulaması: Rules

     Apple Watch’da günlük zihin açıcı mini oyun arıyorsanız, Rules tam size göre. Oyun aynı zamanda animasyonlu çıkartma paketleri içeriyor. Günün yorgunluğunu dinlendirici basit oyunlar ile geçirmek istediğinizde, Rules uygulamasının animasyonlu geri bildirimleri ile zamanınızı eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Hatırlatmalar İçin Nano

     Apple platformundaki akıllı telefonlar ile entegre olduğunda, hatırlatma bilgilerini gösterebilen Nano uygulaması, farklı renkteki ikonları ile şık bir görünüme sahip. Hatırlatmaların zamanı geldiğinde ekrandan belirdikten sonra silinebilmesi ve telefon ile iletişim sağlandığında telefondaki hatırlatıcıları da güncelleme gibi yetenekleri bulunuyor.

Yakınımdakileri Bul Uygulaması: Find Near Me

     Find Near Me akıllı saat uygulaması ile kategorik olarak sıralanmış olan yakınınızdaki mekanları bulma imkanına sahip oluyorsunuz.  Uygulama, konum olarak yakınınızda bulunan ATM, banka, alışveriş merkezi, restoran vs. gibi yerleri gösterebiliyor. Uygulama aynı zamanda, Siri ile entegre olarak, sesli olarak da arama yapma fırsatı sunuyor. Sesli arama ile yakında bulunan mekanlar hakkında küçük bilgiler sunabiliyor. Yakında bulunan mekanların aynı zamanda harita üzerinde gösterebilme yeteneğine de sahip.

Yazıdaki fotoğraflar Wareable sitesinden sağlanmıştır. Başlık fotoğrafı Apple sitesinden alınmıştır.

Apple Watch modellerini incelemek için MediaMarkt sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın