Apple Watch’a Türkçe dil desteği geldi

0

apple-watch-photos-7-homescreen

Nisan ayında pilot ülkelerdeki satışlarına başlanan Apple Watch için 1.0.1 kodlu ilk yazılım güncellemesi indirilmeye sunuldu. Watch OS adı ile iOS platformuna bağlı bir işletim sistemi yapısı sunan Apple Watch, böylelikle tarihindeki ilk güncellemesini de almış oldu.

Bu akıllı saat güncellemesi, Apple ekosistemindeki diğer yazılımlarda (iOS ve Mac OS X) için uygulanan çizginin devamı şeklinde; yani bazı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri konusu içeriyor. Ayrıca bir takım yeni özellikleri de kullanıcılarına sağlıyor.

apps2Güncellemenin Türkiye için önemli noktalarından biri dil desteği konusunda. Apple Watch’ın Türk pazarındaki satışlarına henüz başlanmadı, ancak yeni güncellemede yazılıma kazandırılan dil destekleri arasında Türkçe’de yer aldı. Diğer yeni diller arasında Brezilya Portekizcesi, Danimarkaca, Flemenkçe, İsveççe, Rusça ve Tayca da yer alıyor.

Yeni emojiler, Siri için bir takım iyileştirmeler de diğer yenilikler. Apple Watch’ın Türkçe dil desteğine kavuşması, kısa zaman içinde ülkemizdeki satışlarına başlanabileceği şeklinde yorumlandı.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın