Apple Watch’un yeni özelliği belli oldu

0

Tüm dünyada akıllı saatlerin sevilmesine sebep olan Apple’ın akıllı saati Apple Watch’un yeni modeli iPhone 12 ile beraber Eylül ayında karşımıza çıkacak. Apple Watch Series 6 olarak isimlendirilecek model için bekleyeceğimiz süre biraz daha var ancak şimdiden bazı özellikler sızdırıldı.

Apple Watch Series 6 hakkında sızıntılar var

Apple, yeni nesil akıllı saatleri için her yıl sağlık konusunda yeni adımlar atıyor. Kalp izleme, düşme algılama gibi özelliklerin yanı sıra Apple Watch Series 4 ile birlikte kullanıcılara EKG özelliği de sunulmuştu. Gelen sızıntılara göre ise bahsettiğimiz bu özelliklere ek olarak Apple Watch 6 sağlık konusunda bir adım daha öne çıkacak.

Apple’ın en yeni model akıllı saati olacak olan model, geçmiş modellerde olmayan bir özelliğe sahip olacak. Apple Watch 6, kandaki oksijen oranını ölçebilecek. Bu ölçüm, anlık olarak yapılmanın yanı sıra devamlı olarak saat tarafından da yapılacak ve kandaki oksijen oranı belirli bir seviyenin altına düştüğünde Apple Watch 6 sahibini uyaracak. Yeni özelliği Eylül ayında Apple Watch 6 ile beraber göreceğiz.

Cevap bırakın