Apple Watch’ta EKG özelliği nasıl kullanılır?

0

Apple Watch Series 4 ile karşımıza çıkan EKG özelliği dünyanın birçok ülkesinde kullanılabiliyordu. Geçtiğimiz günlerde Apple Watch’a gelen güncelleme ile beraber artık ülkemide de bu özellik Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 5 kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Peki Apple Watch’ta EKG özelliği nasıl kullanılır?

Apple Watch’ta EKG özelliği nasıl kullanılır?

Öncelikle Apple Watch’ta EKG özelliğini kullanmak için iPhone ve Apple Watch’unuzun en son sürüm iOS ve watchOS yazılımına güncellenmesi gerekiyor. Bu adımın ardından telefonunuzdaki Apple Watch uygulamasına gidip buradaki Kalp kısmına erişmeniz gerek.

Kalp kısmına geldikten sonra buradaki EKG ile ilgili ayarları göreceksiniz. Bu ayarlar kısmından sizden istenilen bilgileri doldurduktan sonra işlem tamamlanmış oluyor. Ardından yapmanız gereken Apple Watch’unuzdaki EKG uygulamasına girmek ve EKG’nizi tamamlamak.

EKG tamamlandıktan sonra çıkan sonuç hakkında bilgi için iPhone uygulamasında Sağlık’a gidebilirsiniz. Buradaki Sağlık uygulamasından daha detaylı sonuçları görebilmek mümkün.

Cevap bırakın