Apple Watch Series 7 ile neler değişti?

0

Apple’ın 14 Eylül’de düzenlediği etkinlikte tanıttığı Apple Watch Series 7, seriye ne gibi özellikler getiriyor? Gerçekten yeni Apple Watch modelini almaya gerek var mı? İşte bu soruların yanıtı.

Apple merakla beklenen yeni Watch modelini 14 Eylül’de görücüye çıkardı. Tasarım tarafında ufak çaplı değişikliklerin ön plana alındığı yeni Watch modeli, genel anlamda Apple fanlarının beğenisini kazanmayı başlardı.

Daha önceki modellerinde ekran boyutunu büyüten ve çerçeveyi incelten Apple, yeni nesil Watch’da ekranı kavislendirerek, köşelere kadar indirmiş. Bu sayede ekran boyutu maksimum düzeye ulaşmış. Apple Watch Series 7’de ekran tarafında karşımıza çıkan tek yenilik bu değil. Cupertino merkezli şirket Retina LTPO OLED teknolojisine sahip bir panel kullanmış. Bu sayede şimdiye kadarki en parlak Apple Watch ekranı ortaya çıkmış. Apple Watch Series 7’nin maksimum parlaklık seviyesi 1000 nits.

Apple Watch Series 7

Bir akıllı saatin yapabileceği her şey

Genel olarak kullanıcıların akıllı saat ya da akıllı bilekliklerden bekledikleri şeyler bellidir. Çeşitli sağlık seviyelerini takip etmesi, bazı konularda uyarılarda bulunması vs.

Apple Watch Series 7 genel anlamda bu özelliklerin hepsini sunuyor. Saatin içerisinde Apple tarafından geliştirilmiş olan Apple S7 yongası yer alıyor. Çift çekirdekli bir işlemciden güç alan bu yonga seti GPU tarafında da PowerVR’dan besleniyor. 32GB’lık dahili depolama alanı bulunan akıllı saatin RAM kapasitesi ise 1GB.

Kablosuz şarj desteğinin de sunulduğu Apple Watch Series 7 ortalama olarak 18 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Elbette burada ortalama bir kullanımdan bahsettiğimizi belirtelim. Yani bu süre sizin kullanımınıza göre uzayabilir ya da kısalabilir.

eSIM özelliğinin de bulunduğu yeni Apple Watch modeli IPX6 sertifikasıyla geliyor. 50 metre derinliğe kadar su basıncına dayanıklı olan saatte pek çok farklı spor ve antrenman seçeneği de mevcut.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Eğer daha önceki Apple Watch modelleri için aldığınız çeşitli kordonlar varsa bunları Apple Watch Series 7’de de kullanabilirsiniz. Burada tercih tamamen kullanıcılar kalmış durumda.

Apple Watch Series 7 selefine göre devrimsel özellikler sunmuyor. Fakat Apple mevcut kasa tasarımı içerisinde sunabileceği tüm özellikleri sunmuş diyebiliriz. Bundan sonra gelecek olan yenilikler muhtemelen akıllı saat pazarında çığır açabilir. Bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın