Apple Watch Series 4 için EKG özelliği çok yakında geliyor

0

Apple’ın EKG özelliğini watchOS 5.1.2 yazılım güncellemesi ile kullanıcılara sunmaya hazırlandığı belirtildi.

Apple Watch Series 4 tanıtımı yapıldığı sırada yeni seri ile gelen özelliklerden de bahsedilmişti. Ancak bu özellikler arasında yer alan EKG yani elektrokardiyogram hakkında herhangi bir şey konuşulmadı. Apple’ın tanıtımında bahsetmediği bu özelliği watchOS 5.1.2 yazılım güncellemesi ile kullanıcılara sunmaya hazırlandığı belirtildi.

MacRumors tarafından ulaşılan bir Apple Store dokümanında yazanlara göre yeni EKG, yakın zaman içerisinde watchOS 5.1.2 yazılım güncellemesi ile hayata geçirilecek. Ayrıca dokümanda yer alan diğer bilgiler ise özelliğin şu an test aşamasında olduğu ve 15 Kasım tarihinden bu yana testlerin devam ettiği ileri sürüldü.

Test aşamalarının ne zaman sonra ereceği ve beta sürümünden final versiyonuna ne zaman geçileceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Sadece ön görülen Apple Watch Series 4 EKG özelliği yakın zaman içerisinde sunulan güncelleme ile Apple Watch’lardaki yerini alacak.

Diğer yandan EKG özelliğinin Türkiye için aktif hale getirilmesi şu an için mümkün gözükmüyor. Çünkü böyle bir özelliğin hayata geçirilmesi için öncelikle Sağlık Bakanlığı ve diğer resmi kuruluşların izni gerekiyor. Ancak ABD için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Çünkü teknoloji şirketi Apple Watch Series 4 EKG özelliği için en başından beri zaten Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ile beraber çalışmalarını yürütüyor. Tanıtım sırasında beraber yürütülen çalışma hakkında da bir takım bilgilerden bahsedilmişti.

Cevap bırakın