Apple Watch Series 4 duyuruldu

0

Teknoloji şirketi Apple, akıllı saat serisini güncelledi. 4. nesil Apple Watch, iddialı özelliklerle geldi…

Apple Watch Series 4 adıyla gelen akıllı saat, yüzde 30 daha geniş ekranıyla öncül modellere göre kullanım alanında farklılık vaat ediyor. Saat yüzüne kişi eklenebiliyor, böylelikle tek hareketle erişim mümkün oluyor. Geliştirilen hoparlörler sayesinde daha yüksek ses sunan akıllı saatlerde arka kısmın seramik ve safir kristalden üretildiği, radyo dalgalarının daha yoğun şekilde iletildiği kaydediliyor.

64 bitlik çift çekirdekli S4 işlemcisine sahip olan Apple Watch Series 4’te grafik işlemcisi de yenilenmiş durumda. Performansın iki kat daha yüksek olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Akıllı saat, düşüldüğü taktirde acil arama yapmak gibi ilginç bir fonksiyona da sahip. Ayrıca aşırı düşük nabız tespit edilmesi halinde uyarı gönderiyor. EKG kayıtları Health uygulamasında saklanıyor. Uygulamayı açıp digital crown’a dokunarak elektrik dalgalanmalarının tespit edilmesi da özelikleri arasında konumlanıyor. Özetle ‘kalp’ de Apple’ın yeni nesil akıllı saatindeki odak noktalarından biri.

Pil ömrü?

Pil ömrünün 18 saat olduğu bildirilen Apple Watch Series 4, sağlık odağındaki yenilikleri (EKG gibi) ve daha büyük ekranıyla öne çıkıyor.

Apple Watch 4 için iki boyut seçeneği söz konusu. Serinin en yeni üyeleri 40mm ve 44 mm olmak üzere iki boyut halinde sunuluyor. Çok sayıda yeni akıllı saat seçeneğinin yanı sıra yeni kayışlar da sunuldu. Ek olarak Nike+ modelleri de yenilendi.

Apple’ın 12 Eylül 2018 tarihinde tanıtılan yeni akıllı saat modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın