Apple Watch Series 3 İle Yapılabilecek Fantastik Şeyler

Apple Watch ile yapılabilecek fantastik şeyler.

0

      Apple, Watch Series 3 akıllı saati ile daha önceki modellerinde olmayan hücresel bağlantı ve GPS yer belirleme servisini de kullandırmaya başladı. En son olarak da, her yıl düzenlediği geliştiriciler konferansı WWDC 2018’de Watch serisi akıllı saat için kullanılan işletim sisteminin son versiyonu WatchOS 5 güncellemesi duyuruldu. Son yapılan güncellemeyle, özellikle Siri için kısayollar ve spor aktivitelerindeki yarışma mod seçenekleri, akıllı saat daha da şenlendirdi diyebiliriz.

      Bu haftaki yazımda, son güncellemeler ile birlikte Apple Watch Series 3 ile yapılabilecek fantastik şeylerden bahsedeceğim.

Watch ile Sunum Yapın

      Apple Watch ile sunumunuzu bileğinizden kontrol edebilirsiniz. Sunumu kontrol etmek için akıllı saatinize Apple Keytone veya Microsoft PowerPoint uygulamalarını yüklemeniz yeterli. Bu uygulamalar ile Apple Watch akıllı saatinizi gizli bir uzaktan kumanda gibi kullanma şansınız bulunuyor.

Bebeğinizi izleyeceğiniz monitör olarak kullanın

      Elinizde eski model iPod Touch veya iPhone var ise bu cihazları bebeğinizi uyurken izleyebileceğiniz bir araca dönüştürebilirsiniz. Tabi bunu yapmak için yine Apple Watch’ınızın ekranını kullanabilirsiniz. Cloud Babey Monitor uygulaması, eski  iOS cihazlarınızı sesli ve görsel bir bebek monitörüne dönüştürebilir. Apple Watch üzerinden eski iOS cihazınızın mikrofonu ile bebekle konuşabilir, ekran ışığını kontrol ederek gece lambası olarak kullanabilirsiniz. Ek olarak, uygulamanın diğer güzel bir özelliği de, bebeğiniz hakaret ettiğinde akıllı saatinize uyarı gönderilmesi.

Kelimeleri Tercüme Etsin

      Apple Watch Series 3’ün güçlü internet bağlantısı sayesinde, yüklenecek anlık tercüme uygulamaları sayesinde dilini bilmediğiniz bir ülkeyi ziyaret etmek sorun olmaktan çıkıyor. Yeni bir yabancı dil öğreniyor ya da telefonda dilini bilmediğiniz bir ülkeden birisi ile konuşacaksanız, Apple Watch Series 3’e yükleyeceğiniz iTranslate uygulaması sayesinde, anlık tercüme yapma şansına sahip oluyorsunuz.

Arabanızı Kontrol Edin

      Appel Watch’a yüklenecek araç yönetim uygulaması ile aracınızı uzaktan çalıştırabilir, kilitleyip – açabilir veya bir sonraki yağ değişimini planlayabilirsiniz. Apple stora’da  Apple Watch için uygulama geliştiren araba üreticilerinin uygulamalarını bulabilirsiniz. Günümüzde, dijital çağa ayak uyduran araba üreticileri, bazı modellerinde uzaktan kontrol edilmeye olanak sağlayan uygulamalar geliştiriyor. Bu durum gelecekte neredeyse bütün araba modellerinde kullanılıyor olacak.

Toplantınızı Kaydedin

      Apple’ın Apple Watch için sesli not alma uygulaması bulunmuyor. Ancak, App Store’da alternatif seçenekler de mevcut. Bu uygulamalarda sadece kayıt düğmesine basmanız yeterli. Hatta, bazı uygulamalar alınan kayıtları Apple Watch üzerinde de depolayabiliyor. Alınan kayıtlar telefon ile otomatik senkronize olabiliyor. Bu uygulamalardan birisi de “Just Press Record”.

Yolunuzu Bulun

      Apple Watch Series 3’de yüklenmiş olarak gelen bir harita uygulaması var. Series 3’de donanımsal olarak GPS ve hücresel ağ birlikte geldiğinden, akıllı telefona gerek duymadan bulunduğunuz yer hakkında anlık bilgi alabiliyorsunuz. Egzersiz yaparken bu özellik oldukça işinize yarayacaktır.

Arkadaşınıza Para Gönderin

      Apple Watch Series 3, Apple Pay Cash’i destekliyor. Bu özellik sayesinde iMessage veya Apple Pay üzerinden arkadaşınıza para gönderebiliyorsunuz. Para gönderme konusunda, Apple Watch’ınıza aynı zamanda üçüncü parti uygulamalarda yükleyebilirsiniz. Bu uygulamalara örnek olarak “Square Cash’i” verebilirim.

Yolunuzu aydınlatın

      Apple Watch Series 3’de eğlenceli bir el feneri özelliği bulunuyor. Bütün yapmanız gereken, Apple Watch’ın kontrol merkezinden el feneri simgesini seçmek. El fenerini ilginç kılan şeylerden birisi de, tam parlak beyaz ışık ile birlikte, kırmızı ışığı da seçip yolunuzu aydınlatabiliyor olmanız.

Evinizi Uzaktan Kontrol  Edin

      Günümüzde ev güvenlik sistemlerinin mobil desteği de bulunuyor. Ev güvenlik sistemini seçerken, mobil desteği olan bir model seçildiğinde, Apple Watch uygulaması sayesinde nerede olursanız olun uzaktan evinizi kontrol etme şansına sahip olabilirsiniz. “Canary” uygulamasını örnek olarak verebilirim. Bu uygulama ile, evinizi gece bile izleyebilir, hareket anında mesaj gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın