Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelApple Watch Series 10, büyük tasarım ve işlevsel yeniliklerle geliyor

  Apple Watch Series 10, büyük tasarım ve işlevsel yeniliklerle geliyor

  Apple Watch Series 10, Apple’ın yıllardır yaptığı en büyük güncellemelerden biri olmaya hazırlanıyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo ve Bloomberg’in haberlerine göre bu yeni saat, daha ince olacak ve yeni boyut seçenekleri sunacak.

  Apple Watch Series 10, yalnızca daha ince bir tasarıma sahip olmayacak, aynı zamanda 45mm ve 49mm boyut seçenekleri ile gelecek. Mevcut model 41mm ve 45mm seçeneklerine sahip.

  Ayrıca Apple’ın daha düşük üretim maliyetleri nedeniyle yeni akıllı saat serisinde 3D baskılı parçalara geçeceği belirtiliyor. Kuo, son bir yıl içinde yapılan yoğun testlerin 3D baskının üretim verimliliğini önemli ölçüde artırdığını yazıyor.

  Yeni Apple Watch, sadece tasarım değişiklikleriyle sınırlı kalmayacak. Bloomberg’e göre Apple, yeni bir kayış bağlantı tasarımı kullanacak ve bu tasarım manyetik parçalar gerektirecek.

  Donanım değişiklikleri arasında daha büyük ama daha ince bir kasa bulunacak. Bu değişiklik, daha büyük bir batarya veya diğer bileşenler için daha fazla alan sağlamak amacıyla yapılacak.

  Apple, OLED ekranları terk ederek mikroLED ekranlara geçmeyi planlıyor. Sağlık tarafında ise kan basıncı ölçümü gibi yeni özellikler eklenecek. Samsung ve Huawei gibi rakipler zaten bu özelliği sunuyordu.

  Uzmanlar, kan glikozu analizi gibi invaziv olmayan biyomarker ölçümlerine yönelik çalışmaların da ilerlediğini belirtiyor. Özellikle ter analizi gibi yöntemler, sporcular için önemli sağlık ve egzersiz verileri sunabilir.

  Fiyat konusunda henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, Apple ürünlerinin son dönemdeki tasarım yenilikleri göz önüne alındığında Apple Watch Series 10’un da fiyatında hatırı sayılır bir artış bekleniyor. Daha düşük üretim maliyetine rağmen…

  Apple’ın bir sonraki donanım etkinliği büyük olasılıkla sonbaharda gerçekleşecek ve bu etkinlikte iPhone 16 serisi ve birkaç Mac güncellemesi ile birlikte yeni Apple Watch’un tanıtılması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN